Gólostroj v poháru

(18.7.2017) První pohárové kolo dopadlo na výbornou. Třinečtí rozstříleli Havířov na jeho půdě 7:3 a už v prvním poločase rozhodli o svém postupu do druhého kola. O dalším soupeři rozhodne los.

MC1, úterý 18.7.2017
MFK Havířov
3:7
(1:4)
Branky a asistence: 5. Marek Čelůstka (as. Šimon Šumbera, 0:1), 16. Václav Juřena (0:2), 25. Václav Juřena (0:3), 29. Imrich Bedecs (as. Václav Juřena, 0:4), 31. Marek Lišaník (as. Miroslav Matušovič, 1:4), 52. Petr Hošek (as. René Dedič, 1:5), 74. Matej Ižvolt (as. Richard Vaněk, 1:6), 83. Mikk Reintam (as. Matej Ižvolt, 1:7), 84. Tomáš Omasta (2:7), 87. Petr Lisický (as. Jan Uher, 3:7). Rozhodčí: Peter Mrázek - Jan Paták, Marek Podaný. Žluté karty: Petr Lisický, Jan Cenek - Jiří Kateřiňák.
MFK Havířov: Radim Směták - Petr Lisický, Karel Skoupý (46. Jan Cenek), Pavel Zupko, Petr Cigánek - Tomáš Omasta, Miroslav Matušovič (39. Jan Uher), Marek Švábík (65. Boris Förster), Lukáš Skoupý - Jan Klejnot, Marek Lišaník. Trenér: Miroslav Matušovič.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška – Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščin (61. Tomáš Masař) – Matej Ižvolt, Pavol Ilko, Richard Vaněk, Šimon Šumbera (46. René Dedič), Petr Hošek – Václav Juřena (46. Jiří Kateřiňák). Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 225

Do pátého souboje mezi Havířovem a Třincem již byly připraveny čerstvé posily Jiří Kateřiňák a Tomáš Masař. Oba zasáhli do hry po změně stran. To už byl ale výsledek daleko jiný než na začátku první půle.

Úvodní dějství zahájil náš celek gólem již v páté minutě, kdy přímý kop Šumbery hlavou umístil k pravé tyči Marek Čelůstka a poslal favorita do vedení.

Rychlý gólový nástup hráčům v červeném pomohl, naopak domácí trochu srazil, což se projevilo i na situaci z 16. minuty. To si brankář Směták špatně zpracoval přihrávku spoluhráče a v tísni nastřelil dobře napadajícího Václava Juřenu, od kterého se balón odrazil do havířovské brány.

Dvoubrankový náskok hrál Třinci do karet. S pohodovým pocitem mohli přidat i další góly, bohužel špatně zakončili akci dva na jednoho a minutu na to nastřelil břevno povedenou střelou Šumbera.

Dalšího gólu se třinečtí příznivci dočkali ve 25. minutě. Šumbera krásně vysunul do úniku Hoška, jeho pokus ještě gólman Směták vyrazil, ale na dorážku Václava Juřeny už byl krátký.

Poslední prvopoločasový zářez do havířovské brány udělal ve 29. minutě Imrich Bedecs. Třinecký obránce si vyměnil míč s Juřenou, uběhl pár metrů podél hranice šestnáctky a přízemní střelou k tyči zvýšil na hrozivých 0:4.

Smutné domácí diváky aspoň trochu rozradostnila akce z úvodu poslední patnáctiminutovky prvního dějství. Matušovič vyslal prudkou přihrávkou do běhu Marka Lišaníka a havířovský útočník střelou vedle gólmana Adamušky snížil na poločasových 1:4.

Do druhého poločasu už nevyběhli Juřena se Šumberou, které nahradili Kateřiňák s Dedičem. Na druhé straně zůstal Miroslav Matušovič pouze na lavičce jako trenér a v 51. minutě přihlížel pohledné třinecké akci zakončené placírkou Petra Hoška.

Na 1:6 mohl zvýšit Dedič, jenže jeho pokus skončil pouze na tyči Smětákovy branky. Ujal se až krásný oblouček Mateje Ižvolta po přihrávce Vaňka. Střelec šestého gólu se podílel i na sedmém. Po jeho rohovém kopu úspěšně hlavčkoval Mikk Reintam. Estonský obránce se trefil ve druhém pohárovém zápase v řadě.

Tečku za úterním utkáním udělali domácí fotbalisté. Nejprve se trochu se štěstím prodral do volného prostoru Tomáš Omasta a střelou po levici Adamušky snížil na 2:7. Jubilejní desátý gól zápasu vstřelil po sérii přihrávek extřinecký Petr Lisický.

Oba týmy předvedly pohledný fotbal a desetigólovou nadílkou uctili památku zesnulého Dušana Zbončáka, jenž působil v obou klubech.