Fantastická pozvánka na Opavu a Slavii

(8.9.2017) Naši fotbalisté nemohli lépe pozvat příznivce na nejbližší duely proti Opavě a na Slavii. V Ústí nad Labem po parádním vstupu už v 10. minutě vedli 2:0, v závěru poločasu pak pečetil vítězství Jiří Kateřiňák.

7.kolo, pátek 8.9.2017
FK Ústí nad Labem
0:3
(0:3)
Branky a asistence: 5. Václav Juřena (as. Matej Ižvolt, 0:1), 10. Imrich Bedecs (penalta, 0:2), 45. Jiří Kateřiňák (as. Pavol Ilko, 0:3). Rozhodčí: Peter Mrázek – Lucie Ratajová, Lukáš Lakomý. Žluté karty: Daniel Procházka – Jiří Kateřiňák, Pavol Ilko. Červená karta: 11. Lukáš Vaněk (Ústí nad Labem).
FK Ústí nad Labem: Jakub Kotěra – Patrik Gilián, Martin Richter, Lukáš Vaněk, Martin Zeman – Jan Peterka, Daniel Richter (75. Jiří Miskovič) – Pavel Pilík, Lukáš Matějka, Daniel Procházka (78. Petr Výborný) – Štěpán Kacafírek (14. Martin Jindráček). Trenér: Jiří Skála.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – Matej Ižvolt (79. Martin Janošík), Richard Vaněk, Jiří Kateřiňák (79. Petr Joukl), Šimon Šumbera – Václav Juřena (71. René Dedič). Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 684

Trenér Jiří Neček měl v utkání šťastnou ruku. Do základní sestavy postavil Václava Juřenu, což se později ukázalo jako klíčový tah. Příležitost rovněž dostal exústecký Jiří Kateřiňák.

Třinečtí vstoupili do zápasu famózně. Už ve 4. minutě Ižvolt krásně uvolnil Václava Juřenu a ten střelou ke vzdálenější tyči otevřel účet zápasu.

Ještě veseleji bylo v třineckém týmu v 10. minutě. Juřena vlétl do pokutového území, nachystal si míč ke střele, což nebylo příjemné pro domácího obránce Peterku, který Juřenu poslal k zemi. Exekuci pokutového kopu vzal na sebe Imrich Bedecs a na světelné tabuli svítil stav 0:2.

Černý začátek v podání ústeckého celku vyvrcholil o minutu později. Reintam vybídl do brejku Juřenu, ten už se chystal pelášit na gólmana Kotěru, jenže za záchrannou brzdu zatáhl Lukáš Vaněk a musel pod sprchy.

Domácí se v deseti nezavřeli a vytvořili si několik nebezpečných příležitostí. Hlavičku Zemana vykopl z brankové čáry Reintam, pár minut na to nepřesně umístil Zemanův centr Jindráček. Šanci na další gól měl Juřena, ale slabší přízemní střelu Kotěra lapil.

Závěr první půle patřil Třinci. Nejprve Paleček fantasticky vytáhl Zemanovu střelu do pravého horního růžku, aby vzápětí z následného rohu utekli do situace dva na jednoho Ilko s Jiřím Kateřiňákem. Druhý jmenovaný pak střelou po zemi potřetí pokořil ústeckého gólmana.

Druhý poločas už gól nenabídl, přesto si oba celky vytvořily několik zajímavých příležitostí. Kotěra musel hasit požár po střele Ižvolta a ještě nebezpečnější šanci Šumbery. V závěru utkání pak střelu z hranice šestnáctky tečoval Reintam, Kotěra byl bezmocný, jenže míč po odrazu od estonského obránce doskákal vedle brány.

Třinečtí zvítězili v Ústí nad Labem rozdílem třídy a podruhé na severu Čech vytěžili tři body. Další sobotu čeká na Slezany domácí derby proti Opavě. Na toto utkání všechny srdečně zveme!