Fantastická atmosféra dohnala Baník k vítězství

(12.8.2016) Téměř pět tisíc diváků výrazně pomohlo v závěru utkání fotbalistům Baníku Ostrava k vítězství 2:1. Naši hráči přitom nezačali vůbec špatně a po gólu Motyčky dlouho drželi vedení 1:0. Bohužel jak se později ukázalo, jeden gól na bodový zisk nestačil.

2.kolo, pátek 12.8.2016
FC Baník Ostrava
2:1
(0:1)
Branky a asistence: 5. Martin Motyčka (as. Jaroslav Málek, 0:1), 79. Tomáš Mičola (as. Matěj Helešic, 1:1), 88. Lubomír Urgela (2:1). Rozhodčí: Ondřej Pechanec – Petr Caletka, Petr Vysloužil. Žluté karty: Tomáš Mičola – Tomáš Vengřinek, Imrich Bedecs, Pavel Malcharek, Jiří Janoščín, Martin Motyčka, Marek Čelůstka.
FC Baník Ostrava: Petr Vašek – Martin Sus, Jakub Pokorný, Tomáš Zápotočný, Tomáš Hučko – Marek Hlinka, Jakub Malý (57. Petr Nerad), Lukáš Lupták (84. Karol Mondek), Tomáš Mičola – Bronislav Stáňa (57. Matěj Helešic), Lubomír Urgela. Trenér: Vlastimil Petržela.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Tomáš Vengřínek, Imrich Bedecs, Marek Čelůstka, Jiří Janoščín – Martin Motyčka, Dario Krišto (71. Jakub Teplý) – Pavel Malcharek, Jaroslav Málek (59. Martin Janošík), Matej Ižvolt – Petr Hošek (86. René Dedič). Trenér: Lubomír Vašek.
Počet diváků: 4757

Naše jedenáctka vstoupila do zápasu na výbornou a už v 5. minutě se radovala z prvního gólu v sezóně. Ižvolt vysunul na pravé straně Málka, který krásně našel ve vápně Martina Motyčku. Proti hlavičce třineckého kapitána se brankář Vašek natahoval marně.

Vyrovnáno mohlo být ve 21. minutě, po centru z levé strany hlavičkoval do prostoru tří tyčí Zápotočný, ale třinecký gólman byl na svém místě a balón chytil. O tři minuty později nechala třinecká obrana za sebou Mičolu, ten byl rázem sám před gólmanem, jenže zřejmě myslel, že je v offsidové pozici a slabou přízemní střelou Palečka neobelstil. Třinecký gólman míč nohama vyrazil.

Ve 37. minutě zkusil štěstí z druhé vlny Krišto, Vašek se natáhl, co to dalo, naštěstí pro něj míč o fous minul pravou tyč. Na druhé straně střelu Pokorného z hranice šestnáctky vytáhl Paleček na roh.

Oproti prvnímu poločasu, lépe do druhého vstoupili domácí a jako první zahrozili ze dvou přímých kopů, ale v obou případech zabránil Ostravanům v gólové radosti brankář Paleček.

V 67. minutě napřáhl z nějakých třiceti metrů Nerad, vynikající Paleček konečky prstů vytěsnil míč nad břevno, a tak s přibývajícím časem naděje na bodový zisk Třince rostla. Bohužel v 79. minutě poprvé klesla, neboť Helešic utekl po levé straně a jeho prudkou přízemní přihrávku usměrnil před brankářem Palečkem zapomenutý Tomáš Mičola.

Vyrovnávací branka domácí ochozy ještě více nakopla a téměř pět tisíc diváků hnalo svůj tým za třemi body. Bohužel pro nás to mělo úspěch. Po závaru před třineckou bránou míč vyplul u exkarvinského útočníka Lubomíra Urgely, který prokázal svou chladnokrevnost a nedal Palečkovi žádnou šanci.

Třinečtí ve zbývajícím čase vrhli všechny síly do útoku, ale precizně bránící defenzíva Ostravanů odolala, těsný náskok udržela a Ostrava si mohla do tabulky připsat první vítězství.

Škoda, body byly blízko, ale jede se dál. Už ve středu čeká náš tým druhé kolo MOL Cupu na hřišti třetiligového Velkého Meziříčí. Fotbalová národní liga se vrátí do Třince v sobotu, kdy pod Javorový zavítá pražská Viktoria Žižkov.