Facka v pravý čas

(23.7.2016) Naši fotbalisté inkasovali v generálce facku od prvoligové Karviné. Horníci nadělali v třinecké obraně velké díry, které jim usnadnily cestu ke gólům. Lukáš Paleček musel zalovit do své brány až čtyřikrát.

příp., sobota 23.7.2016
0:4
(0:2)
MFK OKD Karviná
Branky: 19. Jaroslav Zelený (0:1), 23. Radek Voltr (0:2), 55. Radek Voltr (0:3), 81. Erik Puchel (0:4). Rozhodčí: Jakub Mojžíš - Radim Kaloč, Jakub Bureš. Žlutá karta: Martin Motyčka (Třinec).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Michal Velner (77. Tomáš Benetka), Pavel Malcharek (62. Petr Joukl), Petr Hošek (72. René Dedič), Martin Janošík (54. Jakub Teplý), Marek Čelůstka, Jiří Janoščín (60. Michal Stříž), Dario Krišto, Matej Ižvolt, Mikk Reintam (65. Imrich Bedecs). Trenér: Martin Zbončák.
MFK OKD Karviná: Branislav Pindroch - Pavel Dreska, Jan Šisler (46. Erik Puchel), Pavel Voltr (61. Václav Juřena), Tomáš Okleštěk (46. Filip Panák), Jaroslav Zelený, Pavel Eismann (46. Matěj Fiala), Pavol Jurčo (46. Lukáš Duda), Jan Hošek, Lukáš Budínský (46. Václav Prošek), Marek Janečka (46. Martin Toml). Trenér: Jozef Weber.
Počet diváků: 237

Dvěma povedenými zápasy proti Zlínu a Bielsku-Biała si někteří hráči získali důvěru trenéra Martina Zbončáka. Po dnešním utkání už to tak růžové nebude.

Naši fotbalisté se snažili, chvílemi přehrávali prvoligového soupeře, bohužel individuálními chybami se dostali na kolena. Už ve druhé minutě mohli poprvé inkasovat, jenže Šisler napálil tyč Palečkovy brány. O tři minuty později se ve výborné pozici octl třinecký Hošek, ale hlavou trefil pouze střed brány, kde byl Pindroch.

Další průběh zápasu patřil Karviné, která byla výrazně nebezpečnější. Hlavičky Dreksy a Janečky Paleček fantasticky vyrazil, střela Šislera letěla do boční sítě. Početná skupina hostujících příznivců se gólové radosti dočkala vzápětí, a to hned dvakrát.

V 19. minutě Jaroslav Zelený zasekávačkou oklamal jednoho z domácích hráčů a střelou kolem padajícího brankáře Palečka otevřel skóre.

O čtyři minuty později bylo s domácím celkem ještě hůř. Radek Voltr ladně prošel třineckou obranou a střelou po zemi prostřelil bývalého brankáře Karviné.

Hráče v červených dresech mohla nakopnout akce ze závěru první půlhodiny. Ižvolt se proběhl s míčem po pravé straně, Čelůstka byl sám před malým vápnem, jenže z první trestuhodně minul bránu bezmocného Pindrocha.

I přes nepovedený první poločas nechal trenér Martin Zbončák na hřišti sestavu z úvodní půle. Naopak Jozef Weber vypustil na trávník šestici nových hráčů, ke kterým se po čtvrthodině hry přidal bývalý hráč Třince Václav Juřena.

Juřena nahradil na trávníku Radka Voltra. Ten ze hřiště odešel se dvěma góly na svém kontě. V 55. minutě přijal přihrávku od Dudy, míč si posunul do strany, aby získal více prostoru a poté, stejně jako v prvním poločase, střelou po zemi roztřepoval síť za Palečkovými zády.

S přibývajícím časem trenér Zbončák obměňoval úvodní jedenáctku. Někteří nováčci přihlíželi krásnému zákroku Palečka po Dudově tutovce. Duda byl sám před Palečkem, ale náš gólman skvělým zásahem nohou zlikvidoval střelu letící k tyči.

Nakonec se diváci dočkali ještě jednoho, zato nejkrásnějšího gólu utkání. V 81. minutě uklidil míč do brány z přímého kopu Erik Puchel. Brankář Paleček se natahoval marně, Puchel to udělal famózně a donutil k zápisu poznámky do svého notesu bývalého vynikajícího ligového brankáře Martina Špita, který jako asistent trenéra Jablonce zápas sledoval.

Spoustu poznámek našel po utkání ve svém zápisníku i trenér Martin Zbončák. Výkon jeho svěřenců musí být v následujícím utkání o mnoho kvalitnější, neboť Havířov nebude v 1. kole MOL Cupu jednoduchým soupeřem.