Duel rivalů znovu pro domácí

(2.5.2017) Okresní bitvu lépe zvládli naši fotbalisté, když si po vynikajícím úvodu pohlídali vedení až do závěrečného hvizdu a v náročném souboji vyválčili důležité tři body, které je zpátky vykoply do horní poloviny tabulky.

25.kolo, úterý 2.5.2017
2:1
(2:1)
MFK Frýdek-Místek
Branky a asistence: 8. René Dedič (1:0), 14. Martin Motyčka (as. Michal Stříž, 2:0), 35. Petr Literák (2:1). Rozhodčí: Ondřej Ginzel - Jaroslav Poživil, Milan Flimmel. Žluté karty: Tomáš Benetka, Michal Stříž, Dario Krišto, Martin Motyčka, Petr Hošek, Matej Ižvolt - Nikolas Šumský, Michal Švrček. Červená karta: 85. Dario Krišto (Třinec).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Tomáš Benetka, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Jiří Janoščín - Petr Joukl (65. Matej Ižvolt), Dario Krišto, Martin Motyčka, Michal Stříž (90+4. Martin Janošík) - Šimon Šumbera (65. Petr Hošek), René Dedič. Trenér: Jiří Neček.
MFK Frýdek-Místek: Ondřej Prepsl - Michal Švrček, Martin Klabník, Petr Literák, Pavol Ilko - Martin Slaninka, Marek Šichor (79. Dávid Berežný), Nikolas Šumský, Tomáš Hykel - Martin Vyskočil (76. Peter Nworah), Adam Ševčík. Trenér: Miroslav Nemec.
Počet diváků: 627

Odložené utkání se uskutečnilo na měkkém terénu, který se znovu ukázal šťastnějším pro třinecký celek. Domácí jedenáctka velmi dobře vstoupila do zápasu a již v 8. minutě se z dorážky prosadil nejlepší jarní střelec René Dedič.

Vedení Třince o šest minut později navýšil po centru Michala Stříže z levé strany efektně zakončující Martin Motyčka a Třinec rázem vedl 2:0.

Dvoubrankové vedení celek trenéra Nečka trochu ukolébalo a ke slovu se začali dostávat hosté, avšak výborná červená defenzíva soupeře do gólového zakončení nepustila, až na akci z 35. minuty. Trmu vrmu v pokutovém území zužitkoval služebně nejstarší hráč Frýdku-Místku Petr Literák a snížil na 2:1.

V závěru první půle ještě nebezpečně zahrozil z levé strany střelou do horní poloviny brány Ševčík, jenže Paleček byl na místě a jeho střelu vyrazil.

Ve druhém poločase se Třinečtí zatáhli a soupeř rázem vycítil šanci na vyrovnání. Do třinecké šestnáctky létaly nebezpečné míče a gólman Paleček se musel v bráně hodně ohánět. Několikrát vytáhl střelu frýdecko-místeckých hráčů nad břevno.

Tlak Frýdku-Místku s přibývajícími minutami sílil a umocnil ho svým počinem kapitán Dario Krišto, když se rozhodl nedovoleně zastavit slibně rozvinutý útok Valcířů, a jelikož měl u rozhodčího zapsánu jednu žlutou kartu, musel v 85. minutě nedobrovolně opustit hřiště.

Naštěstí dramatický závěr i s pětiminutovým nastavením červení zvládli a zaslouženě se radovali z důležitých tří bodů. Oceláři se s 31 body posunuli v tabulce na osmé místo o bod za sedmý Žižkov.