Drama se šťastným koncem

(18.4.2017) /VIDEO/ Nervy až do konce! René Dedič opět ukázal svůj střelecký instinkt a Znojmu zasadil smrtící úder v nastaveném čase! Třinečtí se výhrou vyhoupli do horní poloviny tabulky.

23.kolo, úterý 18.4.2017
2:1
(1:0)
1. SC Znojmo FK
Branky a asistence: 41. Marek Čelůstka (as. Šimon Šumbera, 1:0), 63. Jakub Teplý (penalta, 1:1), 90+1. René Dedič (as. Martin Janošík, 2:1). Rozhodčí: Ondřej Černý - Dan Vodrážka, Petr Vít. Žluté karty: Martin Motyčka, René Dedič, Michal Stříž (všichni Třinec).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Tomáš Benetka, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Jiří Janoščín – Petr Joukl (74. Petr Hošek), Matej Ižvolt (74. Martin Janošík), Martin Motyčka, Michal Stříž – Šimon Šumbera (90+2. Dario Krišto), René Dedič. Trenér: Jiří Neček.
1. SC Znojmo FK: Jiří Doleček - David Helísek, Jaroslav Svozil, Radek Mezlík, Tomáš Cihlář - Michal Holub (78. Stijepo Njire), Dominik Urbančok, Lukáš Motal, Jan Javůrek (58. Jiří Klíma) - Rostislav Šamánek, Jakub Teplý. Trenér: Radim Kučera.
Počet diváků: 202

Velmi chladné počasí, teplota blížící se bodu mrazu a místy i sněžení. V takových podmínkách se uskutečnila předehrávka 23. kola. Třinecký trenér do tohoto počasí obměnil sestavu. Do základní jedenáctky se vrátil Matej Ižvolt.

V prvním poločase hráči diváky příliš nezahřáli. Rušivých momentů bylo pomálu, přesto úplná nuda to rozhodně nebyla. Ve 33. minutě se po centru Šamánka opřel do míče Javůrek a střelou do horní poloviny brány orazítkoval břevno Palečkovy svatyně.

Na druhé straně se mohl po standardní situaci radovat Dedič. Přímý kop Ižvolta Doleček pouze vyboxoval před sebe, míč se vrátil před znojemskou bránu, kde si velmi dobře vyskočil zmíněný útočník, ale přestřelil bránu.

Co se nepovedlo Dedičovi, to se podařilo ve 41. minutě po centru Šumbery zakončujícímu Marku Čelůstkovi, který usměrnil balón do levé poloviny brány.

Se změnou stran se zvýšila i četnost šancí. V 50. minutě mohl skórovat proti svému bývalému zaměstnavateli Šumbera, ale jeho pokus Doleček vyrazil. O minutu později připravil Benetka krásný balón Dedičovi, jenže hlavičku třineckého útočníka vytáhl znojemský gólman nad břevno.

Poté se osmělili i hosté. Extřinecký Teplý v pádu usměrnil míč ke vzdálenější tyči, ale tam fantasticky nohou zasáhl Paleček. Bohužel třinecký gólman už neměl žádnou šanci v 63. minutě, když Jakub Teplý získal možnost exekuce pokutového kopu a střelou do levé poloviny brány vyrovnal na 1:1.

Třinecké inkasovaný gól nepoložil a v 77. minutě mohli jít znovu do vedení, Čelůstka a poté i Reintam byli v dobré pozici, jenže Dolečka nepřekonali. Na druhé straně mohl rozhodnout Urbančok, ale míč se od něj odrazil do tyče.

Nakonec se štěstí přiklonilo na naši stranu. V první minutě nastavení Šumbera načechral balón z přímého kopu do šestnáctky a domácí míč odvrátili pouze k Janošíkovi. Třinecký záložník vlétl po levé straně do vápna, opřel se do míče a vyslal prudký centr, který dotlačil za brankovou čáru René Dedič a rozhodl o vítězství domácích 2:1.

Hosté byli ve zbylém čase pod velkým psychickým tlakem a závěrečná střela Jakuba Teplého už problémy brankáři Palečkovi nenadělala. Slezané se vítězstvím posunuli minimálně do středy na osmou příčku tabulky.

Jiří Neček (trenér Třince)

„Připravovali jsme se na to, že Znojmo je hernější tým a má výborný střed pole, kde nás přehrávalo. Oba stopeři umí rozehrát. Kdyby Javůrek dal gól, hrálo by se nám hrozně těžko. Tím, že jsou herní, tak jakmile to otevřete, dostanete pytel gólů a je zle. Závěr byl o štěstí. Samozřejmě výšková převaha byla velká. Znojmo mělo pouze dva stopery a pak samé malé hráče. To se těžko brání. Navíc dnes Šumbera rozehrával standardní situace výborně. Poslední gól byl trochu o štěstí, Dedič tam dal nohu a trefil to. Byl to takový dárek, ale pozor. I když to byla poslední minuta, klidně jsme mohli ještě jeden gól dostat a mohlo to skončit 2:2.“

Radim Kučera (trenér Znojma)

„Po prvním poločase jsem byl zklamaný z výsledku. Nemuseli jsme prohrávat 1:0, protože jsme tam měli stoprocentní šanci, ale Javůrek trefil břevno. Ve druhém poločase jsme museli dohánět výsledek, snažili jsme se být aktivní a nakonec i vyrovnali na 1:1. Věděl jsem, že Třinec měl teď doma šňůru čtyř vítězství v řadě se skóre 11:1, což budilo respekt. Ale také jsem si byl vědom, že jejich styl je postavený na výborné defenzívě a rychlém přechodu do útoku. Velmi silné mají standardní situace, což se dnes potvrdilo. Naše mužstvo není tak vysoké jako domácí. To všechno se potvrdilo, výšková převaha byla znát. Věřil jsem, že když dáme gól na 1:1, tak nám narostou křídla, ale opak byl pravdou. Jirka prostřídal dva hráče, dal tam Hoška a už to bylo zase nepříjemnější, protože zvolili jednoduchost. Nám to takhle nevyšlo ani v Opavě, kdy měl soupeř hodně velkou výškovou převahu a to nás stálo tři body. “