Déšť přinesl štěstí na obě strany

(3.10.2016) V zápase devátého kola Juniorské ligy byl v pondělním propršeném dopoledni k vidění souboj mezi týmy ze spodní části tabulky. Domácí junioři hostili mužstvo 1. FK Příbram. Zápas přinesl zajímavou podívanou. Padly čtyři branky, rozhodčí rozdal sedm karet a dokonce se i začervenalo.

9.kolo, pondělí 3.10.2016
2:2
(0:1)
1. FK Příbram
Branky: 39. Denis Laňka (0:1), 53. Jakub Teplý (1:1), 62. Jakub Teplý (2:1), 81. Marco Ferrara (2:2). Rozhodčí: Radim Dresler - Stanislav Pochylý, Petr Caletka. Žluté karty: Martin Janošík - Štěpán Holý, Roman Květ, Jan Šrain, Marco Ferrara, Denis Laňka, Jiří Mareš. Červená karta: 23. Petr Ježdík (Příbram).
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Václav Bujok, Michal Lanc, Imrich Bedecs, Martin Janošík - Martin Samiec, Jakub Puczok (75. David Králíček) - Jakub Teplý, Jan Lasota, Marcin Žyla - Mario Latocha (81. Martin Pleva). Trenér: Lubomír Adler.
1. FK Příbram: Josef Dvořák - Tomáš Břížďala, Jiří Mareš, Petr Ježdík, Jan Šrain, Patrik Růžek, Roman Květ, Marco Ferrara (90. Ondřej Bělohlávek), Denis Laňka, Štěpán Holý, Jan Makoš (79. Milan Macek). Trenér: Jiří Kotrba.
Počet diváků: 24

Začátek zápasu byl poněkud opatrný. Utkání začalo nabírat na otáčkách až kolem dvacáté minuty. Nejprve obdržel žlutou kartu Štěpán Holý a hned vzápětí se Třinec dostal do šance, která skončila pouze rohovým kopem. O čtyři minuty později už to na hřišti vřelo. Příbramský kapitán Petr Ježdík surově položil na zem Jakuba Puczoka a hlavní rozhodčí neváhal tasit červenou kartu. Třinečtí junioři však nedokázali přijmout tíhu zodpovědnosti a hra se otočila ve prospěch Příbrami, která byla aktivnější.

Ve třicáté minutě zahrozili před Adamuškovou bránou svou akcí Břížďala s Makošem. Adamuška pohotově Makošovu střelu vyrazil. Hra se obratem přelévala od jedné brány ke druhé. Svou šanci před Dvořákem nevyužil Puczok, střela nevyšla ani Laňkovi na druhé straně. Druhý pokus ve 38. minutě z penalty po faulu třineckého Bedecse už Denis Laňka proměnil. Adamušku poslal na druhou stranu než sám střílel a rázem se hosté i v oslabení dostali do vedení 1:0.

Před koncem prvního poločasu měli domácí možnost upravit skóre z přímého volného kopu na Dvořákovu bránu, ale Bedecsova střela se zastavila o zeď. Z rychlého protiútoku tak mohla ještě Příbram vytěžit další branku, ale Mareš díky teči poslal na Adamuškovu bránu jen lob, který skončil těsně nad břevnem. Před přestávkou se neprosadil ani Ferrara.

Začátek druhého poločasu se však nesl v podobném duchu jako konec první půle, a tak hned zkraje musel Adamuška už jen tlačit očima střelu Laňky na vzdálenější tyč. Vzkříšení přišlo až v podobě branky Jakuba Teplého, který poslal míč hlavičkou za Dvořákova záda po asistenci Martin Janošíka. O necelých deset minut později si dvojice Janošík - Teplý opět pohrála s příbramskou defenzívou, po Janošíkově krásném průniku a ještě lepší střele brankář hostů míč pouze vyrazil přímo k Jakubovi Teplému, pro kterého nebyl problém dorazit míč do prázdné brány.

K dalším šancím se pak propracovávali převážně hostující hráči. Nejprve se ocitl před třineckou bránou Laňka, jehož střelu zblokoval bránící Bedecs. Problém přišel pak v 81. minutě, kdy si Adamuška vyběhl pro míč, ale nezískal jej. Vzápětí odkrytá brána zívala na Šraina, jeho hlavička byla ještě krátká, avšak hbitý Marco Ferrara si vyskočil pro míč, prodloužil ho do sítě a srovnal na 2:2.

Oba týmy si před závěrečným hvizdem vypracovali ještě další brankové příležitosti, naštěstí tutovka Denise Laňky v samotném závěru utkání skončila pouze přestřelením Adamuškovy brány. Propršený zápas skončil bez vítěze a Třinec se tedy o body spravedlivě podělil se sousedem z tabulky.