Derby vyhrál šťastnější

(12.8.2017) Třinečtí ve Stovkách tlačili svého soupeře, stříleli, dělali co mohli, ale po jedné chybě odjíždějí z Frýdku-Místku po prohře 0:1 s prázdnou.

3.kolo, sobota 12.8.2017
MFK Frýdek-Místek
1:0
(1:0)
Branka a asistence: 44. Matěj Biolek (as. Petr Literák, 1:0). Rozhodčí: Vojtěch Severýn – Adam Horák, Dan Vodrážka. Žluté karty: Lukasz Marcin Pielorz, Patrik Krčula, Martin Slaninka, Petr Literák, Marián Kovařík, Nikolas Šumský, Antonín Buček – Jiří Janoščín. Červená karta: 90. Petr Literák (Frýdek-Místek).
MFK Frýdek-Místek: Antonín Buček – Matěj Biolek (84. Martin Slaninka), Petr Literák, Lukasz Marcin Pielorz, Michal Švrček – Ľubomír Willweber (66. Ondřej Chvěja) – Adam Varadi, Adam Ondráček, Nikolas Šumský, Radim Grussmann (74. Patrik Krčula) – Marián Kovařík. Trenér: Peter Venglarčík.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – Matej Ižvolt (75. Petr Joukl), Richard Vaněk, Šimon Šumbera, Martin Janošík (54. Jiří Kateřiňák) – Václav Juřena (70. René Dedič). Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 1183

Naši hráči vstoupili do derby aktivně a už ve druhé minutě měli šanci, když pas za obranu obdržel Juřena a střílenou přihrávkou do malého vápna zkusil vybídnout ke skórování Janošíka, bohužel k míči se rychleji dostal gólman Buček.

V 9. minutě po rohovém kopu Šumbery hlavičkoval na vzdálenější tyči Čelůstka těsně vedle brány. V 17. minutě po spolupráci Ilka s Čelůstkou zakončoval Vaněk z velkého úhlu do gólmana Bučka. O deset minut později Janoščín protáhl střelou z pětadvaceti metrů brankáře Valcířů.

Jediná branka úvodního dějství padla bohužel do třinecké sítě. Po standardní situaci zůstal Matěj Biolek u levé tyče osamocen a hlavičkou o břevno Palečkovy brány otevřel účet zápasu.

Na začátku druhého poločasu se ocitl u odraženého míče na hranici šestnáctky Vaněk, jeho přízemní střelu ale gólman Buček vyrazil. Na druhé straně po přímém kopu Šumského hlavičkoval těsně vedle brány Kovařík.

V 66. minutě z pravé strany odcentroval Juřena před bránu a Šumbera v pádu napálil místo opuštěné brány břevno frýdecko-místecké svatyně.

V 70. minutě naskočil na hřiště René Dedič a o minutu později už se mohl radovat z gólu, bohužel jeho skákavá střela minula prostor mezi třemi tyčemi.

Třinečtí s přibývajícím časem tlačili a v 90. minutě po faulu na Dediče obdržel červenou kartu Petr Literák. V nastaveném čase pak Kateřiňák orazítkoval břevno soupeřovy brány.

Bohužel bez gólu se vyhrát nedá a Třinec prohrou ve Frýdku-Místku přišel o první místo v tabulce.