Dedič si otevřel gólovou střelnici, odskákal to Varnsdorf

(8.4.2017) Výborný výkon celého týmu, hattrick Reného Dediče a vítězství 4:0. Takové bylo sobotní dopoledne na stadionu Rudolfa Labaje, kde se střetly celky Třince a Varnsdorfu.

21.kolo, sobota 8.4.2017
4:0
(3:0)
FK Varnsdorf
Branky a asistence: 2. Petr Joukl (as. René Dedič, 1:0), 16. René Dedič (as. Michal Stříž, 2:0), 37. René Dedič (as. Michal Stříž, 3:0), 64. René Dedič (4:0). Rozhodčí: Ondřej Berka – Valter Boček, Radim Dresler. Žlutá karta: Bojan Dordič (Varnsdorf).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Tomáš Benetka, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Jiří Janoščín – Petr Joukl (71. Stanislav Vávra), Martin Motyčka (69. Matej Ižvolt), Dario Krišto, Šimon Šumbera (80. Petr Hošek), Michal Stříž – René Dedič. Trenér: Jiří Neček.
FK Varnsdorf: Radek Porcal – Kristián Zbrožek, Jan Neuberg, David Lischka – Gary Cennerazzo (46. Vojtěch Novotný), Ondřej Bláha, Nikolas Daníček, Karel Knejzlík – Bojan Dordič (76. Michal Bílek), Daniel Kozma (46. Patrik Švantner), Fahrudin Durděvič. Trenér: Zdenko Frťala.
Počet diváků: 325

V Olomouci naši fotbalisté v první minutě inkasovali, dnes v závěru úvodní minuty založili akci, na jejímž konci byl po centru Dediče přesně zakončující Petr Joukl!

Rychlý gól domácí nakopl a Porcal měl v dalším průběhu spoustu práce. V 5. minutě vyrazil nebezpečnou střelu Dediče. V 16. minutě už jen přihlížel centru Michala Stříže, přesné hlavičce Reného Dediče a druhému gólu ve své síti.

Ještě lépe bylo ve 37. minutě. René Dedič obešel na pravé straně Neuberga a tvrdou a prudkou střelou pod břevno zvýšil na 3:0.

Se stejným nebo vyšším náskokem šli naši fotbalisté do druhého poločasu naposledy na jaře roku 2013, kdy s Hulínem vedli 4:0. Zápas nakonec skončil 5:1. Čtyřgólovým rozdílem skončil i ten dnešní, i když začátek druhého poločasu patřil spíše soupeři. Trenér Frťala vyměnil dva hráče a Paleček se musel ohánět. Zvláště po nebezpečné střele Bláhy.

Snahu Varnsdorfu uzemnil čtvrtou trefou zápasu nejlepší střelec René Dedič. Slovenský dlouhán si zpracoval tečovaný centr Benetky, obešel brankáře Porcala a zakončil střelou mezi nohy hráči, jenž dobíhal k brankové čáře.

Výsledek mohli v závěrečných minutách upravit Durděvič a Švantner na straně jedné a Michal Stříž s Hoškem na druhé.

Domácí fotbalisté se vysokým vítězstvím přiblížili soupeři v tabulce na rozdíl jediného bodu. Své bodové konto budou moci navýšit už v pátek na hřišti ústecké Army. Zápas začíná v 18:00.

Vítězná oslava

Jiří Neček (trenér Třince)

„Mně se zápas hodnotí lépe než soupeři. Dovedu se vžít do Zdenkovy kůže, protože takto jsme nastoupili na Sigmě a dostali jsme gól v 16. sekundě. Rozdíl byl akorát v tom, že my jsme další dva góly nedostali a neprohrávali jsme po půli 0:3. Když jsem viděl Varnsdorf, věděl jsem, že to je hodně kompaktní celek. Věděli jsme, že je tady trochu těžší terén, což je pro technické mužstvo, jako je Varnsdorf, nevýhoda. Na druhou stranu jsme dávali pěkné góly. Přestože vyčníval Dedič, já bych pochválil celé mužstvo. Nerad bych, aby tady někomu narostl nosánek.“

Zdenko Frťala (trenér Varnsdorfu)

„Já chci samozřejmě v první řadě pogratulovat domácím k vítězství. My jsme jim vítězství dali na zlatém tácu. Prvních třicet minut jsme hráli dětský fotbal bez soubojů, bez agresivity a porazil nás jeden hráč. Samozřejmě to byla zásluha celého týmu, ale jeden hráč vyčníval, a to byl Dedič. Když jsme ve druhém poločase chtěli s výsledkem něco dělat, tak jsme naše šance neproměnili. Po první návštěvě domácího týmu na naší půlce jsme inkasovali čtvrtý gól. Pak je strašně těžké s tím zápasem něco dělat. Je to lekce, musíme si uvědomit, že sice máme dvacet pět bodů, ale hrát laxním způsobem se nám krutě nevyplácí. Musíme se z toho trochu probrat a neustále myslet na to, že soutěž má ještě hodně kol a naše výkony musíme z hlediska výsledků radikálně zlepšit.“