Cesta za pohárem skončila předčasně

(17.8.2016) Stejně jako v loňské sezóně, i letos naši fotbalisté dohráli ve 2. kole MOL Cupu. Stopku jim vystavil účastník MSFL FC Velké Meziříčí. Soupeř se tak při losu 3. kola může těšit na zajímavého soupeře z profesionálních soutěží.

ČP-2, středa 17.8.2016
FC Velké Meziříčí
2:1
(2:0)
Branky a nahrávky: 5. Robin Demeter (as. Petr Dolejš, 1:0), 13. Pavel Mezlík (2:0), 62. Mikk Reintam (2:1). Rozhodčí: Jan Mikyska - Zdeněk Dobrovolný, Kamil Hájek. Žluté karty: Eduard Smejkal, Robin Demeter, Radim Šuta - Martin Janošík, Michal Stříž.
FC Velké Meziříčí: Luboš Zavadil - Jan Šimáček, Miloš Kriegsmann, Petr Dolejš, Radim Šuta (90+2. Daniel Krčál), Pavel Mezlík, Pavel Simr (35. Milan Souček), Eduard Smejkal, Jaroslav Krejčí, Robin Demeter, Martin Puža (88. Josef Kafka). Trenér: Libor Smejkal.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Tomáš Vengřinek, Michal Stříž, Jaroslav Málek, Martin Samiec, Martin Janošík (71. Petr Joukl), Imrich Bedecs, Pavel Tobiáš (46. Petr Hošek), Jakub Teplý (57. Pavel Malcharek), René Dedič, Mikk Reintam. Trenéři: Lubomír Vašek, Lubomír Adler.
Počet diváků: 584

Utkání druhého kola MOL Cupu začalo v rychlém tempu. To se projevilo hned v 5. minutě, kdy domácí fanoušky nazdvihl ze sedaček gól Robina Demetera. Po našem rohu došlo k brejku, kdy po pravé straně přes celé hřiště vysprintoval Dolejš. Centr před Adamuškovu bránu prošel k Demeterovi a bývalý hráč Jihlavy senzačně poslal domácí do vedení.

První gól domácí nakopl, v 9. minutě vystrašil třineckého brankáře Adamušku Mezlík. Třinečtí na varování nedbali a Pavel Mezlík trestal. Jeho druhá střela ve 13. minutě prošla Adamuškovi mezi nohama. Domácí tak zásluhou nejzkušenějšího hráče vedli už 2:0.

Třinečtí si takto vstup do pohárového utkání rozhodně nepředstavovali. Po zaspaném začátku přišel větší tlak. Nadějně vypadala akce Tobiáše, který se ve 24. minutě ocitl sám před brankou gólmana Zavadila. Jeho střelu však tečí uklidil mimo tři tyče kapitán domácích Krejčí. S přibývajícím časem začínal Třinec přebírat otěže zápasu. Ve 30. minutě založil akci na naší polovině Janošík, který vyslal dopředu pas na Stříže. Následný centr na Tobiáše však podruhé z jeho nohy skončil vysoko nad břevnem. Hned vzápětí byl v akci opět Janošík, který kroutil míč na Zavadilovu branku, balón ale v síti neskončil. O dvě minuty později znovu Janošík, vybojoval míč u rohového praporku a poslal centr na Teplého, toho si bez problémů vychytal brankář domácích.

Do konce prvního poločasu třinečtí fotbalisté zahrozili ještě jednou, Dedič ale rozvlnil jen postranní síť velkomeziříčské branky. Na druhé straně se k přímému kopu těsně za hranicí šestnáctky postavil střelec druhé branky utkání Mezlík, po jeho ráně se míč zpomalil o červenobílou zeď a následně si ho pohlídal třinecký brankář Adamuška. Do šatny šli třinečtí hráči s dvěma inkasovanými góly a mnoha důvody k zamyšlení.

Do druhého poločasu naskočil do hry místo střídajícího Tobiáše Hošek. Začátek druhé půle byl v režii domácích. Hned z kraje druhého poločasu zahrozil z přímého kopu střelec úvodní branky Demeter, jeho prudká střela mířila těsně nad břevno. Od té doby naši fotbalisté hráli převážně na soupeřově polovině. Utkání s přibývajícím časem nabíralo na obrátkách. Tento vývoj korunoval v 62. minutě po rohovém kopu střelou do brány VelMezu estonský obránce Mikk Reintam.

Vzápětí si míč na přímý kop z dvaceti metrů postavil Málek, jeho prudká střela sice domácímu brankáři vyskočila z rukou, ale na druhý pokus jí zneškodnil. V 67. minutě nůžkami vedle pravé tyče zamířil Mezlík. Následně na druhé straně Samiecova střela orazítkovala tyč.

V závěrečných minutách naši svírali soupeře před šestnáctkou, jenže hlavička Dediče po centru Joukla minula bránu a úspěšně nedopadl ani nadějný pokus Málka. Bohužel ani nákopy od obránců na vytáhlé útočníky nevedly k úspěchu, a tak po třiadevadesáti minutách bylo rozhodnuto o majiteli vstupenky do 3. kola MOL Cupu. Tu získal klub FC Velké Meziříčí. Štěstěna dnes stála na straně soupeře a nezbývá, než mu pogratulovat k postupu.

Lubomír Adler (trenér Třince)

„Bylo to velmi nešťastné utkání. Nastoupili jsme do zápasu s tím, že ho chceme zvládnout, že to bude těžký zápas, jenže dvě nebo tří situace, u kterých jsme nebyli koncentrovaní, zápas rozhodly. Potom jsme hráli, chtěli kombinovat, dostali jsme se do pěti vyložených šancí, které jsme neproměnili, což je velká chyba. Toto nás sráží. Ve druhé půli jsme hráli na soupeřově půlce, v podstatě to byl zápas na jednu bránu, bohužel jsme využili pouze jednu šanci, a proto zápas skončil, jak skončil. Musíme se koncentrovat od první minuty, abychom se vyvarovali zbytečných chyb.“