Cesta vlakem bez bodového nákladu

(7.8.2016) Začali dobře, bohužel na dvojitou facku vojáků z Dukly nedokázali reagovat a nakonec opustili Julisku s porážkou 1:4. Tak dopadli naši junioři ve 2. kole.

2.kolo, neděle 7.8.2016
FK Dukla Praha
4:1
(2:1)
Branky: 18. Jan Lasota (0:1), 24. Edis Šahini (1:1), 25. Ladislav Vopat (2:1), 56. Adam Vlček (3:1), 88. Vojtěch Brabenec (4:1). Rozhodčí: Tomáš Ulrich - Martin Wilczek, Pavel Vlasjuk. Žluté karty: David Šimek - Michal Lanc, Pavel Tobiáš.
FK Dukla Praha: Pavel Řepa - Bao Luong Nguyen, Jan Juroška, Ladislav Vopat, Michal Bezpalec, Adam Vlček, Edis Šahini (61. Vojtěch Brabenec), Daniel Kozel (80. Robert Král), David Hájek (70. David Douděra), Marek Kaník (55. Dominik Vyleta), David Šimek. Trenér: Jaroslav Hynek.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Bocek - Jiří Pilch (73. Tomáš Pustka), Michal Lanc, Marcin Žyla (76. Denis Pieter), Václav Bujok (61. Martin Pleva), Mikk Reintam, Pavel Tobiáš (61. Radovan Melecký), Martin Samiec, Tomáš Benetka, Mario Latocha (73. Marcel Stříž), Jan Lasota. Trenér: Lubomír Adler.
Počet diváků: 100

Dlouhá ranní cesta vlakem nebyla na našich juniorech v úvodu znát. Třinečtí sváděli s Duklou rovnocennou bitvu, vytvořili si několik příležitostí a v 18. minutě šli do vedení. Po centru z pravé straně si ve vápně zpracoval míč Jan Lasota a dloubáčkem překonal brankáře Řepu.

Bohužel vedení našich hráčů netrvalo dlouho. Už ve 24. minutě ukázal záda třineckým obráncům Vopat, jeho pokus ještě Bocek vyrazil, ale na hlavičku Edise Šahániho neměl nárok.

Ještě než se domácí diváci stačili doradovat z vyrovnávací branky, přišel další důvod k radosti. Ladislav Vopat dostal krásný balón do volného prostoru a vybíhajícího Bocka jednoduše přeloboval.

Kromě tří gólů ještě v první půli čelili oba brankáři několika nájezdům soupeře. Zvláště třinecký Bocek zářil před svou svatyní.

Po změně stran byli Pražané o trochu víc viditelnější než hráči v modrých dresech, v 56. minutě to korunoval přesnou střelou k pravé tyči Adam Vlček.

Závěr utkání už Třinečtí dohrávali v desíti po zranění jednoho z defenzivních hráčů. Tíživou situaci Dukla využila k poslednímu gólu a to v 89. minutě, kdy si centr z levé strany zpracoval Vojtěch Brabenec a střelou k bližší tyči upravil výsledek na konečných 4:1.

Naši junioři mají po dvou kolech na bodovém kontě nulu, přesto se za své výkony nemusí stydět. Bodovou bilanci budou moci pozměnit příští neděli, kdy v domácím prostředí hostí Jablonec.