Budějovický Kalod hrdinou zápasu

(6.8.2016) Špatně sehraným závěrem utkání naši fotbalisté pohřbili naděje na body, když neuhlídali Richarda Kaloda, který se hned dvakrát zapsal do střelecké listiny. Třinečtí si na první body musí počkat minimálně do pátku.

1.kolo, sobota 6.8.2016
0:2
(0:0)
SK Dynamo České Budějovice
Branky: 87. Richard Kalod (0:1), 90+4. Richard Kalod (0:2). Rozhodčí: Jana Adámková - Jiří Polák, Tomáš Batík. Žluté karty: Petr Joukl, Pavel Malcharek, Dario Krišto - Jiří Funda.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Michal Velner (56. Petr Joukl), Marek Čelůstka, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín (85. Michal Stříž) - Matej Ižvolt, Jaroslav Málek (72. Pavel Malcharek), Martin Motyčka, Dario Krišto, Martin Janošík - Petr Hošek. Trenér: Lubomír Vašek.
SK Dynamo České Budějovice: Zdeněk Křížek - Michal Klesa, Pavel Novák, Ondřej Šourek, Jiří Funda – Adrián Čermák (84. Petr Benát), Patrik Čavoš - Roman Wermke (90. Filip Vaněk), Ivo Táborský, Jindřich Kadula (64. Jakub Pešek) - Richard Kalod. Trenér: Jiří Lerch.
Počet diváků: 568

Třinecká jedenáctka vstoupila do utkání velice aktivně a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy brankář Křížek poprvé zaloví ve vlastní bráně. Moc tomu nechybělo v 19. minutě, kdy se míč po střele Hoška odrazil od tyče do náručí překvapeného brankáře Budějovic.

Vlna povzdechu na stadionu Rudolfa Labaje zavládla i po několika dalších domácích příležitostech. Nebezpečná byla Ižvoltova nabídka, na kterou nedosáhl brankář Budějovic.

Hosté po půl hodině hry převzali iniciativu na své kopačky a v závěru první půle zle zatopili před třineckou bránou. Trmu vrmu v domácí šestnáctce zlikvidoval až důrazným zákrokem brankář Paleček.

Druhý poločas nabídl především taktický boj. Třinec už nebyl tak aktivní jako na začátku zápasu, dokázal několikrát zahrozit před bránou Českých Budějovic, ale Křížek si důležité míče pochytal, popřípadě muška zakončujících hráčů nebyla tak přesná.

Velké věci se začaly dít až v závěru zápasu. Nejprve Táborský hlavou po centru Fundy nastřelil tyč a při pokusu o dorážku zranil před brankovou čárou rychlejšího Janoščína. O pár minut později napálil míč do tyče Kalod.

Když už se zdálo, že domácí to nejhorší přežili, přišel trest. Po centru z levé strany se do vzduchu pověsil Richard Kalod a hlavou zařídil svému týmu vedení 1:0.

Třinečtí mohli bleskově vyrovnat, to by však po nečekaném brejku musel přesněji mířit Malcharek. Jeho střela mířila ke vzdálenější tyči, bohužel Křížkovu bránu minula.

Poslední minutu domácí zahráli vabank. Na rohový kop přišel pomoci do pokutového území brankář Paleček, bohužel chybělo kousek, aby míč zasáhl. Míče se vzápětí zmocnili hráči v černobílých dresech, utekli po levé straně a po následném centru upravil výsledek na 0:2 Richard Kalod.

Domácím tedy první utkání bodově nevyšlo. Chuť si budou moci spravit už v pátek, kdy se střetnou na stadionu v Ostravě-Vítkovicích s Baníkem.