Brňané rozhodli o svém vítězství v první půli

(28.8.2016) Čtyři góly v Adamuškově síti rozhodly o tom, že junioři Brna si z Třince odvezli všechny body za vítězství 0:4. Domácí mladíci ohrozili soupeřovu bránu pouze jednou a tak stále mají na svém kontě pouhý bod.

5.kolo, neděle 28.8.2016
0:4
(0:3)
FC Zbrojovka Brno
Branky: 11. Jakub Přichystal (0:1), 21. Ondřej Vintr (0:2), 45+1. Muamer Avdič (vlastní, 0:3), 53. Antonín Růsek (0:4). Rozhodčí: Radek Dubravský – Tomáš Batík, Adam Horák. Žluté karty: Martin Samiec, Mikk Reintam – Ladislav Krejčí.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška – Václav Bujok, Mikk Reintam, Muamer Avdič, Michal Stříž – Tomáš Pustka (46. Mario Latocha), Martin Samiec – Jakub Puczok (46. David Králíček), Pavel Tobiáš, Radovan Melecký (46.Denis Pieter) – Jan Lasota. Trenér: Lubomír Adler.
FC Zbrojovka Brno: Vlastimil Veselý – Jan Sedlák, Lukáš Zukal, Mihailo Jovanovič, Patrik Šustr (72. Pavel Sokol) – Jiří Koláčný, Ladislav Krejčí (69. Martin Krištof) – Jakub Přichystal (75. Erik Sedláček), Jakub Kučera (59. Tom Ulbrich), Ondřej Vintr – Antonín Růsek. Trenér: Vladimír Michal.
Počet diváků: 49

Už ve druhé minutě poprvé zahrozili Brňané. Od rohového praporku našel Vintr u vzdálenější tyče Jovanoviče, jehož důraznou hlavičku fantasticky vyrazil Adamuška. Poté ale třinecký gólman chyboval, když se rozběhl pro míč, zakřičel „mám“ a neměl. Za to útočník Jakub Přichystal měl před sebou pouze prázdnou bránu, kterou nemohl netrefit – 0:1.

Domácí zahrozili o pár minut později. Bujok našel vysokým centrem ve vápně osamoceného Meleckého, ten se položil do míče a střelou z voleje jen těsně přestřelil břevno brněnské brány.

Další důležitý okamžik nastal ve 21. minutě, kdy po pravé straně pláchl Ondřej Vintr, prudkou střelou střední výše obstřelil Adamušku v třinecké svatyni a posunul ukazatel stavu do cifer 0:2.

Ještě hůř mohlo být ve 35. minutě po akci dvojice Vintr – Růsek. Ta se kombinací propracovala nejen do šestnáctky, ale až před gólmana, jenže prudká střela druhého jmenovaného maximálně ofoukla pravou tyč Adamuškovy brány. Nakonec si domácí v závěru poločasu vstřelili třetí gól sami. Po závaruv šestnáctce se míč odrazil od Muamera Avdiče do brány. Brankář Adamuška se ještě snažil balón zachytit na brankové čáře, ale ani on už gólu nezabránil.

Poločasový výsledek 0:3 odnesla trojice Pustka, Puczok a Melecký, která už do druhé půle nevyšla. Čerstvá třinecká krev byla hned v úvodu u obrovské šance, gólovou střelu Tobiáše pod břevno fantasticky vyrazil Veselý. Jak se zakončují akce, ukázali hráči v modrých dresech. Antonín Růsek dostal krásnou kolmici do volného prostoru a prudkou střelou kolem padajícího Adamušky zvýšil náskok svého celku na čtyři góly.

Naštěstí další gól už do třinecké brány nepadl a to ani po situaci ze 75. minuty, kdy po přímém kopu Třince založili Brňané rychlý protiútok a přečíslili domácí defenzívu. Střídající Sokol sáhl ve svém střeleckém repertoáru po křížné střele na vzdálenější tyč, ta však postrádala trochu více přesnosti.

Třinečtí mladíci v loňské sezóně inkasovali od Brna devět gólů, dnes soupeři povolili pouze čtyři, i tak to na body stačit nemohlo. Juniorskou ligu čeká po tomto kole reprezentační přestávka. Další zápas sehrají svěřenci Lubomíra Adlera až v pondělí 12. září, kdy vycestují do Českých Budějovic.