(19.11.2016) Fantastický výkon předvedli naši borci proti Baníku Ostrava! Ostravané přijeli do Třince jako neporažený celek a odjeli s vánoční nadílkou. Děkujeme všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli.

16.kolo, sobota 19.11.2016
4:1
(2:0)
FC Baník Ostrava
Branky a asistence: 32. Michal Stříž (as. Martin Janošík, 1:0), 44. Mikk Reintam (as. Michal Stříž, 2:0), 50. Dario Krišto (as. Petr Hošek, 3:0), 77. Artěm Mešaninov (as. Carlos Dyjan de Azevedo, 3:1), 90+2. Jakub Teplý (as. Martin Janošík, 4:1). Rozhodčí: Martin Nenadál - Matěj Vlček, Jiří Kříž - Ondřej Ginzel. Žluté karty: Jiří Janoščín - Tomáš Mičola.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Michal Stříž, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín - Petr Joukl, Dario Krišto, Martin Motyčka (85. Jakub Teplý), Martin Janošík - René Dedič (19. Petr Hošek, 67. Matej Ižvolt). Trenér: Jiří Neček.
FC Baník Ostrava: Petr Vašek - Lukáš Lupták, Artěm Mešaninov, Tomáš Zápotočný, Tomáš Hučko - Marek Hlinka, Tomáš Mičola (66. Ondřej Chvěja), Dan Ožvolda (46. Petr Nerad) - Karol Mondek, Lubomír Urgela (46. Dyjan Carlos de Azevedo), Bronislav Stáňa. Trenér: Vlastimil Petržela.
Počet diváků: 2753

Měkké hřiště skrápěné dešťovou vodou, tyto podmínky přímo nahrávaly domácímu celku. Třinečtí toho využili v obou poločasech, přestože hosté v úvodu několikrát zahrozili centrem ze strany. Naštěstí se Mondek k hlavičkám příliš nedostával.

Domácí se snažili hrozit z brejků. Po jednom z nich se k centru Janošíka z levé strany dostal Michal Stříž, přízemní střelou prostřelil brankáře Vaška a domácí nečekaně vedli.

Ještě lépe to s hutnickým celkem vypadalo na konci poločasu, kdy si na přímý kop Stříže naběhl obránce Mikk Reintam a hlavou pokořil ostravského gólmana. Na světelné tabuli tak o poločasové přestávce svítilo skóre 2:0.

Do druhé půle sáhl trenér Petržela ke dvěma změnám, ale co by čert pro něj nechtěl, dvojice Krišto – Hošek si vyměnila ve středu pole míč tak, že kapitán Dario Krišto běžel sám na bránu a svůj únik zakončil třetím gólem v ostravské síti.

Ostravané se nadechovali k náporu a gólem Artěma Mešaninova po rohovém kopu de Azeveda snížili na rozdíl dvou branek. Jak se později ukázalo, nebyl to gól poslední, neboť v nastaveném čase utekla dvojice Martin Janošík – Jakub Teplý a druhý jmenovaný střelou do prázdné stanovil konečný výsledek na 4:1.

Domácí fotbalisté tak krásně zakončili nepovedený podzim a ukázali, že pokud budou podávat stejné výkony na jaře jako dnes, mohli by se klidně posunout tabulkou na přední místa druhé nejvyšší soutěže.