Body si z Třince odváží Zlín

(2.10.2017) Ke vzájemnému měření sil v rámci 9. kola Juniorské ligy dorazil do Třince FC FASTAV Zlín, který udržel neporazitelnost z posledních pěti zápasů a přidal čtvrtou výhru v Juniorské lize. O výsledku zápasu rozhodl druhý poločas, po němž na světelné tabuli svítilo pro třinecké barvy nepříznivé skóre 0:2.

9.kolo, pondělí 2.10.2017
0:2
(0:0)
FC Fastav Zlín
Branky: 58. Matěj Votava (0:1), 70. Matěj Votava (0:2). Rozhodčí: Jana Adámková - Petr Antoníček, Petr Caletka. Žlutá karta: Martin Samiec (Třinec).
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Petr Chloň (72. Stanislav Šarudi), Tomáš Masař, Michal Lanc (77. Stanislav Potůček), Michal Velner, Jan Lasota (66. Martin Konečný), Jiří Cieslar (81. Andrej Ceniga), Josef Celba, Martin Samiec, Petr Joukl, Marek Zahaluk (28. Krysztof Jakub Markiefka). Trenér: Svatopluk Schäfer.
FC Fastav Zlín: Zdeněk Zlámal (46. Jan Šiška) - Jakub Kolář, Matěj Votava (84. Patrik Šiška), Libor Holík (68. Martin Nečas), Adam Tkadlec, Vít Mlýnek, Martin Zahradník, Pablo Joaquin Podio, David Štípek (52. Radek Maršálek), David Venený, Martin Mlýnek. Trenér: Jan Jelínek.
Počet diváků: 41

V úvodu utkání se projevovala aktivita především na straně zlínských hráčů, kteří domácí tým k míči příliš nepouštěli. Hned z kraje utkání domácího brankáře Adamušku prověřil Štípek střelou z velkého vápna, poté v klidu chytil pokus Mlýnka mířený k tyči. Třinci se nepodařilo v úvodní třicetiminutovce vymanit ze zlínského tlaku do protiútoku, ale pevná obrana podržela Adamušku v ochraně domácí svatyně.

Největší šanci prvního poločasu zaznamenal hostující Votava ve 36. minutě, kdy z hranice velkého vápna vystřelil pod břevno třinecké brány. Adamuška střelu vytáhl nad branku a z následného rohového kopu už nic nebylo. Do konce poločasu se Zlín ještě dostal do několika šancí, ty ale zůstaly neproměněny.

Do druhé půle nastoupil do zlínské branky místo Zlámala Jan Šiška a hned ze začátku se pořádně zapotil. Po výborném centru Petra Chloně od postranní čáry se nejprve dotkl míče Joukl, ale k zakončení se dostal až Lasota, jehož dorážku reflexivně posunul zlínský brankář do bezpečného prostoru mimo bránu. Další třineckou akci zaznamenal kapitán Michal Velner, jeho prudká střela z voleje po rohovém kopu skončila po vyražení Šiškou nad brankou.

Bohužel vzápětí se z protiútoku zlínští fotbalisté nemýlili. Přes třineckou obranu se dostali až k zakončení, proti němuž vyběhl Adamuška. První střela ještě skončila na tyči, ale odrazila se přesně na Matěje Votavu, který s přehledem poslal balon mezi tři tyče a poslal hostující tým do vedení 0:1. Třinečtí junioři nepřestali hrát a snažili se o vyrovnání, místo toho však přišla v 70. minutě druhá branka Votavy. Po centru z levé strany tečoval míč před vybíhajícím Adamuškou a balon se se štěstím odrazil od vzdálenější tyče do třinecké branky, což rozhodlo o konečném výsledku 0:2 ve prospěch hostujícího týmu.

Ačkoliv v závěrečných minutách zkoušeli domácí výsledek upravit, Joukl pár minut před závěrečným hvizdem ještě hlavičkoval vedle pravé tyčky, na závěrečném skóre už se nic nezměnilo a Zlín si zaslouženě odvezl plný počet bodů. Nás ztráta posunula na páté místo v moravské tabulce Juniorské ligy a na další domácí utkání si musíme počkat do neděle 22. října, kdy hostíme Sigmu Olomouc.

Tomáš Jakus, trenér Třince

„Soupeř byl lepší a jeho kvalita se jednoznačně projevila. My jsme se snažili co nejdéle udržet čisté konto, což nám vyšlo v prvním poločase. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany, chodit do rychlých protiútoků, brejkových situací, ze kterých bychom mohli vsítit branku. V prvním poločase těch brejkových situací moc nebylo, snad jedna nebo dvě. Ve druhém poločase už bylo těch šancí více, ale to se pak zase projevilo na našich hrubkách v defenzívě. Když jsme to trochu otevřeli, defenzíva se nám trochu zhroutila. Nechci říct, že to bylo po nějakých individuálních chybách, ale každý gól padl po chybě, která by se neměla stávat. Hned ve 45. minutě jsme měli velkou šanci po centru Petra Chloně. Kdyby gól padl a bylo by to 1:0, zápas by vypadal trochu jinak.“