Austrii překvapili a uhráli remízu

(18.1.2017) Třinečtí fotbalisté své první utkání v roce 2017 zvládli velice dobře a Austrii Vídeň byli minimálně vyrovnaným soupeřem. V zápase dvakrát vedli, ale Rakušané na oba góly našli odpověď.

přát., středa 18.1.2017
Austria Vídeň
2:2
(0:1)
Branky: 15. Dario Krišto (0:1), 61. Rafael Holzhauser (1:1), 63. Šimon Šumbera (1:2), 65. Ognjen Vukojevič (2:2).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček (46. Jiří Adamuška) - Michal Stříž (46. Tomáš Benetka), Mikk Reintam, Marek Čelůstka, Imrich Bedecs (67. Muamer Avdič), Jiří Janoščín - Matej Ižvolt (63. Petr Joukl), Martin Motyčka, Dario Krišto (72. Martin Samiec), Martin Janošík (46. Šimon Šumbera) - Petr Hošek (75. Mario Latocha). Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 0

Slezané vycestovali do tréninkového centra Austrie s osmnáctkou hráčů. Mezi nimi nechyběli také mladíci Samiec s Latochou, kteří naskočili do utkání ve druhé půli.

Úvodní část duelu nabídla spíš opatrný fotbal, minimálně do patnácté minuty. Poté si trochu prostoru ke střele udělal na hranici šestnáctky Dario Krišto a krásnou střelou k levé tyči nedal brankáři Casalimu šanci.

Třinec překvapivě vedl a výbornou obranou soupeře příliš nepouštěl do šancí. Proti pokusům Pirese, Holzhausera nebo Tayjouriho zasáhl vynikající Paleček.

Nejzajímavější momenty druhé půle se časují do rozmezí 61. až 65. minuty. Nejprve v 61. minutě vyrovnal po křížném centru z pravé strany zakončující Raphael Holzhauser. O dvě minuty později vyslal z levé strany střílený centr Janoščín, Šimon Šumbera se rozhodl střílet z první, a to se vyplatilo, neboť míč po jeho nepříjemné střele vídeňský brankář nezkrotil.

Třinečtí znovu vedli, ale ne na dlouho, protože před Adamuškou zaúřadoval důrazný Ognjen Vukojevič, který stál v pravý čas na pravém místě a po rohovém kopu napálil míč z hranice malého vápna za bezmocného gólmana.

Kromě tří gólů viděli diváci ve druhé půli i několik zajímavých střeleckých situací na obou stranách, ale další gól už brankáři za svá záda nepustili.

Tým trenéra Jiřího Nečka si z Rakouska odvezl slušný výsledek. Svůj výkon bude chtít potvrdit v sobotním utkání na domácím umělém trávníku proti třetiligovým Petřkovicím. Zápas začíná v 10:30.