Silou vůle zvítězila dvanáctka v Šumperku

(5.9.2017) Bojovný zápas až do samotného závěru předvedli mladší žáci, když v poslední minutě zvrátili utkání na svou stranu a zvítězili na půdě svého soupeře 4:3. Dvanáctka tak v úvodu soutěže neztratila ještě ani bod a má za sebou tři vítězství.

3.kolo, sobota 2.9.2017
Šumperk
3:4
Branky: 29. Eduard Tomaj (1:0), 50. Ondřej Brzezina (1:1), 52. Patrik Vogel (2:1), 75. Tomáš Kucharčuk (3:1), 77. Jakub Jan Nalewajka (3:2), 88. Jan Folvarčný (3:3), 89. Jan Folvarčný (3:4). Rozhodčí: Ladislav Slončík.
Šumperk: Patrik Berka - Michal Kühnel, Ondřej Vaněk, Patrik Vogel, Tomáš Kucharčuk, Lukáš Uher, Tobiáš Budina, Eduard Tomaj, Adam Vágner, Filip Oříšek, Rostislav Harapát, Tomáš Smoroj, Karel Zelinka, Michal Slezák, Petr Mazák. Trenér: Petr Strnad.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Schovanec - Ondřej Brzezina, Filip Noga, Damian Jopek, Robin Krzyžanek, Marián Ballon, Filip Čmiel, Petr Čmiel, Václav Staszko, Jan Folvarčný, Jakub Jan Nalewajka, Vojtěch Bizoň, Trong Tuan Ngoc Nguyen, Vojtěch Slušný, Vojtěch Broda, Lukáš Lipowski. Trenér: Petr Hrazdílek.
Počet diváků: 60

Petr Hrazdílek, trenér Třince

„V dalším utkání nás čekal soupeř, který stejně jako my měl plný počet bodů a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Na hřišti jsme se o tom dokonale přesvědčili. Herně velmi kvalitní a především fyzicky urostlý tým domácích nás od počátku mírně přehrával a vytvořil si několik nadějných příležitostí a jen díky výbornému výkonu brankáře Schovance jsme v polovině utkání prohrávali pouze o gól. I přesto, že jsme ve druhém poločase přebrali iniciativu, jsme 15 minut před koncem inkasovali gól na 3:1 a vypadalo to s námi bledě. Naše hráče to ovšem nakoplo k nevídanému finiši. Domácí jsme začali jednoznačně přehrávat, vytvářet si šanci za šancí. Z těch jsme nejprve vyrovnali skóre a minutu před koncem strhli vítězství na svou stranu. Utkání by asi více slušela remíza a výsledek je pro domácí krutý, ale za obrovskou vůli byli kluci odměněni vítěznou brankou.“