Dorost kousek od postupu

(17.6.2017) Třinečtí dorostenci i přes velice dobrý výkon nedokázali udělat poslední kruček k postupu do Celostátní dorostenecké ligy a v Opavě kvůli třem brankám v poslední dvacetiminutovce prohráli 1:4. V následujícím ročníku tak zůstanou v Moravskoslezské dorostenecké lize.

B2, sobota 17.6.2017
Slezský FC Opava
4:1
(1:1)
Branky: 7. Vít Veselý (1:0),28. Denis Štefánik (1:1), 71. Dominik Dybal (2:1), 78. Roman Litwiak (3:1), 83. Marián Paholík (vlastní, 4:1). Rozhodčí: Jiří Slabý - Lukáš Lakomý, Peter Vrťo. Žluté karty: Martin Samiec, Stanislav Potůček (oba Třinec).
Slezský FC Opava: Jan Vyklický - Tomáš Štefka, Marek Socha, Vít Veselý (77. Roman Litwiak), Martin Schlossár (66. Dominik Dybal), Radim Keller (86. Václav Hájek), Adam Rychlý, Martin Musila (58. Matěj Vrána), Pavel Kuzník, Jan Kolísek, Petr Hurta. Trenér: Alois Skácel.
FK Fotbal Třinec: Marek Kubik - Roman Wilk, Michal Lanc, Marián Paholík, Jiří Cieslar (66. Matouš Petružálek), Jan Lasota (83. Lukáš Cienciala), Martin Samiec, Andrej Ceniga (70. Stanislav Potůček), Denis Nieslanik, Denis Štefánik (74. Marek Zahaluk), Petr Chloň (86. Vojtěch Cieslar). Trenér: Petr Sostřonek.
Počet diváků: 275

Domácí fotbalisté šli od úvodních minut tvrdě za svým cílem, a to do slova. Nejvíce to pocítil třinecký záložník s druholigovými zkušenostmi Martin Samiec, který schytal od opavských hráčů řadu kopanců.

V úvodu první půle musel skousnout i jednu hořkou pilulku v podobě inkasovaného gólu. Po rohovém kopu Hurty vznikl před třineckou bránou velký závar, střelu Rychlého ještě Kubik vyrazil, ale na dorážku Víta Veselého již neměl nárok.

Ve 29. minutě už na světelné tabuli svítily dvě jedničky. Dlouhý nákop Cieslara propadl až ke zcela volnému Denisovi Štefánikovi, který šel sám na gólmana a přízemní střelou k pravé tyči rozradostnil třinecké příznivce.

Třineckým stačilo vstřelit druhý gól a soupeř by pro postup musel vyhrát. To se mohlo podařit v 62. minutě, kdy si na rohový kop velmi dobře naběhl Paholík, jenže hlavou těsně minul spojnici pravé tyče a břevna.

Pár minut na to brankář Kubik famózně zlikvidoval šanci Kellera, který měl před sebou poloprázdnou bránu, jenže třinecký gólman reflexivním zákrokem míč vyrazil.

Opava rozhodla o své účasti v nejvyšší soutěži až dvacet minut před koncem. Po chybě třineckého gólmana se k míči dostal Dominik Dybal a vyražený míč bez potíží dorazil do třinecké brány.

Třinečtí museli dát gól, vložili všechny síly do útoku, bohužel na bránění jim toho už moc nezbylo. V 78. minutě střelu Romana Litwiaka nešťastně tečoval jeden z třineckých hráčů a míč zapadl do brány.

Finální skóre uzavřeli domácí v 83. minutě. Po narážečce s Vránou vystřelil Rychlý, Chloň se snažil míč odkopnout do bezpečí, ale trefil na brankové čáře vracejícího se Mariana Paholíka, od kterého se míč odrazil do třinecké brány.

Svěřenci trenéra Petra Sostřonka v Opavě ostudu neudělali, bohužel udělali více chyb než soupeř a na postupové oslavy si minimálně rok budou muset počkat.