O postupu rozhodne odveta

(14.6.2017) Třinečtí dorostenci půjdou do barážové odvety proti Opavě s nerozhodným výsledkem 1:1. Rozhodl o tom dnešní duel na stadionu Rudolfa Labaje.

B1, středa 14.6.2017
1:1
(0:1)
Slezský FC Opava
Branky: 3. Marek Kubik (vlastní, 0:1), 79. Michal Lanc (1:1). Rozhodčí: Jakub Vojkovský - Jakub Mojžíš, Jakub Bureš. Žluté karty: Michal Lanc, Jan Lasota - Matěj Vrána, Radim Keller.
FK Fotbal Třinec: Marek Kubik - Petr Chloň, Michal Lanc, Marián Paholík, Roman Wilk - Denis Štefánik (55. Andrej Ceniga), Martin Samiec, Jiří Cieslar (68. Michal Kvapil), Jan Lasota - Jan Latocha (75. Matouš Petružálek), Denis Nieslanik. Trenér: Petr Sostřonek.
Slezský FC Opava: Jan Vyklický - Radim Keller, Jan Kolísek, Tomáš Štefka, Petr Hurta - Adam Rychlý - Matěj Vrána (63. Martin Musila), Filip Souček (79. Dominik Dybal), Pavel Kuzník, Marek Socha (86. Tomáš Fusek) - Vít Veselý (71. Roman Litwiak). Trenér: Alois Skácel.
Počet diváků: 221

Opava se snažila v úvodních minutách potvrdit roli favorita dvojzápasu a už ve 2. minutě měla první šanci. Po centru Vrány z pravé strany hlavičkoval těsně nad bránu Socha.

O minutu později už se hosté radovali. Kuzník se probil přes dva třinecké hráče, následně se po dvou zpětných přihrávkách ocitl u míče Hurta, odcentroval a míč se po hlavičce Sochy odrazil od tyče do bezmocného Marka Kubika, který si jej srazil nohou do vlastní brány.

Ještě hůř mohlo být v 9. minutě, kdy se na levé straně uvolnil Socha, jenže jeho střelu velmi dobře vyrazil vedle brány gólman Kubik. Vzápětí si na rohový kop Hurty naskočil Kolísek a proti jeho velmi dobré střele předvedl parádní zákrok třinecký gólman.

To bylo pro první půli vše. Třinečtí příliš nezatopili před gólmanem Vyklickým, stejně bezzubí byli v dalším průběhu prvního dějství Opavané.

Brankáře Opavy vystrašil až na začátku druhé hodiny hry Chloňův centr z pravé strany, který si to namířil z velké výšky do hostující brány. Opavský gólman však na poslední chvíli míč vyboxoval kousek od levé tyče.

Domácí toužili po vyrovnání a v 78. minutě se dočkali. Chloňovo autové vhazování prodloužil Samiec hlavou na hranici malého vápna, kam si naběhl obránce Michal Lanc a pohotovou střelou k bližší tyči rozradostnil dvě stovky příznivců.

V závěru utkání mohl naklonit misky vah po rohovém kopu hlavou zakončující Kolísek, avšak minul spojnici levé tyče a břevna.

První duel baráže tak skončil remízou 1:1. O účastníkovi příštího ročníku Celostátní dorostenecké ligy se rozhodne v sobotu 17. června na opavském pažitu. Třinci stačí k postupu remíza s minimálně dvěma vstřelenými góly.