Derby vítězně pro soupeře

(9.5.2017) Starší dorost nenavázal na výsledek mužského A týmu a v derby proti Frýdku-Místku dorostenci prohráli 0:2. Soupeř nám tak oplatil výsledek z podzimní části, kdy jsme ve Frýdku-Místku zvítězili 2:1. Naše devatenáctka bude v posledních pěti zápasech bojovat o druhou příčku v tabulce Moravskoslezské dorostenecké ligy s Prostějovem a Kroměříží.

22.kolo, sobota 6.5.2017
0:2
(0:0)
MFK Frýdek-Místek
Branky: 60. Jakub Pánek (0:1), 90. Bohdan Velička (0:2). Rozhodčí: Ondřej Cieslar - Jakub Bureš, Jakub Mojžíš. Žluté karty: Marián Paholík - Adam Mrkvička, Radim Šafner.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Bocek - Petr Chloň, Michal Lanc, Marián Paholík, Šimon Petružálek - Matouš Petružálek, Jiří Cieslar (85. Mikuláš Krucina), Marek Zahaluk (75. Andrej Ceniga), Denis Štefánik, Michal Kvapil (75. Denis Nieslanik) - Jan Latocha (70. Jan Lasota). Trenér: Petr Sostřonek.
MFK Frýdek-Místek: Jan Filipec - Jan Hruška, Radomil Kublák, Jan Šohaj (88. Alexandr Wojčík), Radim Šafner (90. Adam Liška), Jakub Pánek, Raymundo Hamšík, Jan Ciesarík, Adam Mrkvička, Jan Fukala (46. Michal Hladík), Bohdan Velička. Trenér:Josef Sláma.
Počet diváků: 75

Petr Sostřonek, trenér Třince

„Utkání prvního s druhým se hrálo na velmi těžkém terénu. Přesto obě mužstva podala velmi dobrý výkon. V první půli jsme soupeře nepustili do žádné šance a naopak jsme měli dvě velmi dobré příležitosti ke skórování. Nejdřív šel sám na brankáře Kvapil, ale hostující brankář jeho střelu vyrazil, pak se z osmi metrů nedokázal prosadit Štefánik, jehož slabou střelu hosté zablokovali. Ve druhé půli nás naopak hostující celek dostal pod tlak a své příležitosti nakonec dokázal proměnit ve vítězné góly. Nejdřív hosté orazítkovali břevno naší branky, o několik minut později dokázali trefit levou tyč naší branky. V 60. minutě však udeřili hosté naplno, když se dokázali po rohovém kopu prosadit hlavou. Druhý gól padl v nastaveném čase, kdy jsme hráli již vabank a soupeř potvrdil svou zaslouženou výhru. Naši hráči si i přes prohru zaslouží pochvalu, protože byli rovnocenným soupeřem. Bohužel na jaře se nám nedaří zužitkovat vypracované šance v branky a nasazení nebývá takové jako v dnešním utkání. Kvůli tomu jsme zbytečně ztratili body, hlavně v domácích utkáních s HFK Olomouc a Znojmem.“