U12 | Třinec opět bodoval, tentokrát v Opavě

(30.10.2016) Výborný výkon podala naše dvanáctka v třináctém soutěžním kole, kde naše fotbalisty čekal velmi těžký soupeř z Opavy. Ten měl v poslední době obrovskou formu a před zápasem s naším týmem držel třetí místo v tabulce. Zápas nabídl oboustranně útočný fotbal, plný krásných akcí, branek a oba týmy se nakonec po závěrečném hvizdu musely spokojit s dělbou bodů za remízu 3:3. Našemu týmu patří po odehraném třináctém kole krásné šesté místo s těsným náskokem na sedmý Hlučín.

13.kolo, pátek 28.10.2016
Slezský FC Opava
3:3
Branky: 4. Filip Kisza (0:1), 6. Filip Kisza (0:2), 8. Richard Kovárník (1:2), 15. Matěj Klocek (1:3), 36. Patrik Wehowský (2:3), 89. Pavel Šrek (3:3). Rozhodčí: Michal Krzisch.
Slezský FC Opava: Daniel Sukdol - Albert Vlašánek, Tomáš Nováček, Maxmilián Híreš, Pavel Šrek, Patrik Wehowský, Filip Kokeš, Richard Kovárník, Martin Blažej, Dominik Stareček, Adam Sedláček, Adam Cileček, Dominik Malý, Lukáš Vyležík, Dan Bártek. Trenér: Martin Kotala.
FK Fotbal Třinec: Petr Kovář - Andrej An Khanh Nguyen, Filip Kisza, Michal Morcinek, Szymon Jeź, Gabriel Kluz, Matěj Klocek, Patrik Liberda, Martin Kocek, Jakub Topiarz, Patrik Pieter, Šimon Galia, Lukáš Cvik, Ondřej Kotas. Trenér: Tomáš Věneček.
Počet diváků: 70

Trenér Tomáš Věneček pozměnil před zápasem rozestavení týmu, do hry zapojil uzdravené hráče, což se projevilo na výkonu celého týmu. Naši fotbalisté měli skvělý nástup do utkání, kdy se po necelých sedmi minutách ujali dvoubrankového vedení. I nadále hýřili třinečtí mladíci aktivitou a měli mnoho šancí po velmi zdařených akcích. Opavští se do hry vrátili střelou k tyči, ovšem na tuto branku odpověděl překrásnou střelou do šibenice Matěj Klocek a stav utkání byl 1:3.

Do druhé třetiny Opavští zvýšili aktivitu a hra se postupně srovnávala. Opava ovšem narážela na skvěle fungující obranu v čele s vynikajícím brankářem Petrem Kovářem. Těsně před koncem druhé třetiny se domácí přece jen dočkali snižující branky na 2:3, když si na rohový kop naskočil domácí útočník a nechytatelně k tyči skóroval.

V poslední třetině se hrál nejhezčí a nejútočnější fotbal celého zápasu. Nejdříve Gabriel Kluz po krásné akci na jeden dotek po ose Jeź - Liberda - Pieter přehazoval brankáře, ten jeho pokus s velkou dávkou štěstí chytil. Za chvíli pak Jeź střílel do tyče. Na druhé straně předvedli domácí rychlou akci, ovšem brankář Kovář v tutové šanci vychytal domácího střelce, stejně tak si na něm zuby vylámali po následném rohovém kopu i další opavští hráči. Domácí v posledních vteřinách utkání vrhli všechny síly do útoku a v nastaveném čase dokázali po drtivém tlaku vyrovnat na 3:3. Naši hráči však i přes obdrženou branku předvedli skvělý kolektivní výkon.

Tomáš Věneček, trenér Třince

„Do utkání s Opavou jsem změnil rozestavení týmu, které jsme už aplikovali na Ondrášovce s cílem udržet míč více v záloze a nepropadávat tolik jako v předchozích utkáních. Do zápasu jsme vstoupili výborně. Brzy jsme vedli o dvě branky, byli jsme aktivní, agresivní, důrazní a všechny další akce byly tvořeny fotbalově. Soupeř prokázal postupem času, že má velikou kvalitu a brzy se dostal na kontakt jediné branky. Hlavně v závěrečné třetině nás dostal místy až pod drtivý tlak, ale nás držel nad vodou neuvěřitelnými zákroky brankář Kovář. Přestože jsme nakonec vedení neudrželi, hráči mi udělali obrovskou radost, přišlo výrazné herní zlepšení, celý tým hrál výborně a je to nejlepší pozvánka před posledním zápasem, který nás čeká příští neděli v předehrávaném jarním kole na Baníku Ostrava. Pokud potvrdíme tento výkon, nejsme bez šance ani tam.“