U12 | Krize pokračovala i v Olomouci

(4.10.2016) Po druhé za sebou prohráli svěřenci trenéra Tomáše Věnečka v ligové soutěži vysoko 1:5, tentokráte s HFK Olomouc. Naši nejmladší fotbalisté se pokusí odčinit dvě vysoké porážky na domácím stadionu, kdy v neděli 9. října hostí od 10:00 ostravský klub MFK Vítkovice.

9.kolo, sobota 1.10.2016
1. HFK Olomouc
5:1
Branky: 7. Patrik Lenhart (1:0), 10. Adam Zdráhal (2:0), 37. Michal Frantík (3:0), 40. Andrej An Khanh Nguyen (3:1), 50. Ondřej Hudec (4:1), 70. Patrik Lenhart (5:1). Rozhodčí: Jan Martínek.
1. HFK Olomouc: Kristian Mičev - Martin Rak, Ondřej Hudec, Jakub Janošík, Michal Frantík, Vojtěch Slota, Adam Zdráhal, Dominik Šuba, Adam Krmela, Jakub Erben, Vasyl Danyk, Ondřej Menčík, Patrik Lenhart, Michal Vilhelm, David Juříček, Vojtěch Kohoutek. Trenér: RNDr. Dan Matuška.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Cvik - Ondřej Proboszcz, Filip Kisza, Michal Morcinek, Szymon Jeź, Patrik Liberda, Matěj Klocek, Gabriel Kluz, Martin Klocek, Jakub Topiarz, Patrik Pieter, Šimon Galia, Jakub Wojnar, Andrej An Khanh Nguyen, Petr Kovář. Trenér: Tomáš Věneček.
Počet diváků: 20

Zápas v Olomouci našim fotbalistům bohužel nevyšel. Domácí tým vstoupil do utkání velmi aktivně, agresivně a vytvářel si od začátku mnoho šancí, které buď zastavila branková konstrukce, nebo výborně chytající brankáři Cvik s Kovářem. Domácí se i přesto brzy dostali do dvoubrankového vedení.

Třinečtí mohli zápas výrazně zdramatizovat, ale nevyužili ani ty nejvyloženější příležitosti. Dvakrát po akci Martina Klocka s Jeźem pálil do gólmana Kluz, poté krásnou střelu do šibenice vypálil Pieter, ale domácí brankář předvedl nádherný zákrok. V samotném závěru první třetiny Jeź pálil znovu jen do brankáře.

Vstup do druhé třetiny opět vyšel lépe domácím, kteří po další nádherné kombinaci zvýšili do prázdné branky na 3:0. V polovině zápasu sice náš Nguyen krásnou střelou snížil na 3:1, ale ihned poté domácí opět rychlou a přesnou akcí udeřili na 4:1.

Ani v závěrečné třetině se výrazněji hra našich borců nezlepšila, naopak domácí valili na bránu hostí jeden útok za druhým. Těsně před koncem domácí po rohovém kopu uzavřeli skóre utkání na 5:1. Nejmladší z třineckých trenérů tak musel přijmout druhou porážku v řadě.

Tomáš Věneček, trenér Třince

„V dnešním zápase fungovalo jen jedno mužstvo, a to byli domácí, kteří nás přehrávali v agresivitě, v kombinaci, řešili akce fotbalově a hlavně na domácím týmu byla vidět obrovská touha zvítězit. Od zápasu s Frýdkem-Místkem, který jsme vyhráli, na nás padla nějaká herní krize, vůbec se nám nedaří ani ty nejjednodušší přihrávky či akce, jsme u všeho později, chybí nám agresivita a bojovnost. Pro mě je to obrovské zklamání, jakým stylem jsme se prezentovali.“