U12 | Valaši překvapili naše mladší žáky

(25.9.2016) Nečekanou a dost vysokou porážku museli v neděli skousnout svěřenci trenéra Tomáše Věnečka. Ti po čtvrtečním vítězném utkání s vedoucím Frýdkem-Místkem nestačili na soupeře z Valašského Meziříčí. Po odehraných devíti kolech drží naše dvanáctka druhé místo v ligové soutěži.

8.kolo, neděle 25.9.2016
1:5
FC Valašské Meziříčí
Branky: 9. Radek Zahradník (0:1), 26. Václav Zahradníček (0:2), 43. Václav Zahradníček (0:3), 50. Bořek Koňařík (0:4), 79. Bořek Koňařík (0:5), 89. Gabriel Kluz (1:5). Rozhodčí: Aleš Potiorek.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Cvik - Ondřej Proboszcz, Filip Kisza, Michal Morcinek, Szymon Jeź, Patrik Liberda, Matěj Klocek, Gabriel Kluz, Martin Klocek, Jakub Topiarz, Patrik Pieter, Šimon Galia, Jakub Wojnar, Andrej An Khanh Nguyen. Trenér: Tomáš Věneček.
FC Valašské Meziříčí: Lukáš Kořístka - Jan Konvičný, Nikolas Zetek, Tomáš Kurinec, Adam Furmánek, Daniel Němec, Vojtěch Zedek, Radek Zahradník, David Malíř, Vojtěch Číž, Václav Zahradníček, Kryštof Válek, Bořek Koňařík, Matěj Vaigl, Tomáš Zeman, Vojtěch Petřek, Richard Hanáček, Filip Barbořák, Lukáš Pobořil, Matyáš Svak. Trenér: Martin Číž.
Počet diváků: 35

Valašské Meziříčí potvrdilo, proč má nejvíce nastřílených branek v této soutěži. Soupeři od začátku naše hráče fotbalově přehrávali a byli lepším týmem.

V první třetině utkání se na hřišti prezentovali hosté výborným výkonem a jen skvělý Cvik v bráně držel naděje našeho týmu. Přesto i on nestačil v prvním poločase na dva útoky, které hostům vynesly vedení 2:0.

Ve druhé třetině se hra našeho týmu zlepšila a přišly i šance, tu největší zahodila dvojice Wojnar a Jeź, kdy oba hráči mohli proměnit tutové šance. Hosté naopak po rohovém kopu pohodlně zvýšili svůj náskok na 3:0. Čtvrtý gól těsně před koncem druhé třetiny zápas rozhodl.

V poslední třetině sice třinečtí žáci dokázali výrazně zlepšit herní projev a pohyb, ale gólového efektu se nedočkali. Soupeř z Valašského Meziříčí naopak navýšil skóre na 0:5 po další krásné fotbalové akci. Alespoň čestný gól Třineckých vsítil po akci Jeźe Kluz a skóre ustanovil na konečných 1:5.

Svěřenci trenéra Věnečka tedy nenavázali na skvělý výkon s Frýdkem-Místkem a museli spolknout hořkou pilulku, kterou přinesla nedělní domácí prohra.

Tomáš Věneček, trenér Třince

„Musím pogratulovat soupeři, jelikož dnes vyhrál naprosto zaslouženě. Valašské Meziříčí se u nás představilo jako velmi kvalitní a fotbalový tým, který má budoucnost. My jsme působili hodně ospale a s kvalitou soupeře jsme si nedokázali poradit. Na druhou stranu bylo tam i plno pozitivních věcí, od kterých se můžeme odrazit.“