U12 | Mladší žáci si remízou s Hlučínem upevnili druhou příčku v tabulce

(19.9.2016) Výhra byla na dosah, přesto třinecká dvanáctka urvala v domácím zápase proti Hlučínu aspoň bod za remízu. Díky skvělým výsledkům se tak drží na špici tabulky své soutěže a šlapou na paty vedoucímu Frýdku-Místku.

7.kolo, neděle 18.9.2016
2:2
FC Hlučín
Branky: 6. Matěj Stuchlík (0:1), 14. Szymon Jeź (1:1), 46. Szymon Jeź (2:1), 73. Adam Laňka (2:2). Rozhodčí: Michal Mitura.
FK Fotbal Třinec: Petr Kovář, Lukáš Cvik - Ondřej Proboszcz, Filip Kisza, Michal Morcinek, Szymon Jeź, Patrik Liberda, Matěj Klocek, Gabriel Kluz, Martin Klocek, Jakub Topiarz, Patrik Pieter, Šimon Galia, Jakub Wojnar. Trenér: Tomáš Věneček.
FC Hlučín: David Kostřica - Marek Fukan, Ondra Mokrý, Patrik Fuljer, Jakub Sapara, Ondřej Petráš, Jan Klvaňa, Matěj Stuchlík, Ondřej Kučera, Filip Klečka, Adam Laňka, Jakub Piskala, Adam Kašpar, Martin Winkler, Matěj Liška, Daniel Michálek, Adam Lacina. Trenér: Libor Fryč.
Počet diváků: 55

V 7. kole nejvyšší soutěže mladších žáků hostili třinečtí fotbalisté Hlučín. Náš soupeř v zápase potvrdil velikou herní kvalitu, a tak i přes celou řadu neproměněných šancí se po dvou brankách Jeźe museli spokojit domácí trenéři Tomáš Věneček a Jiří Roček s bodem za remízu 2:2.

Po odehraných sedmi kolech tak soutěž vede suverénní Frýdek-Místek s 21 body, druhou pozici drží naši mladší žáci s 16 body.

Již tento čtvrtek se na třineckém Borku odehraje vzájemný duel Třinec – Frýdek-Místek. Fanoušci by si tento zápas neměli nechat ujít. Proto neváhejte a přijďte podpořit žáky tento čtvrtek v 16 hodin na stadion na Borku.

Tomáš Věneček, trenér Třince

„Hlučín potvrdil, že má herní kvalitu a v prvním poločase, hlavně v jeho začátku, byl lepší a zaslouženě vedl. Naše hra se poté zlepšila a díky vyrovnávací brance Jeźe jsme začali mít herně navrch my, ovšem vyhořeli jsme v koncovce. Stoprocentní šance Jeźe, Proboszcze, Pietera, Kluze či Wojnara skončily nevyužité. Druhý a náš vedoucí gól vstřelil opět Jeź. Třetí třetina už byla z naší strany slabší, soupeř zaslouženě srovnal, ale i tak jsme mohli zápas zvládnout. V poslední minutě šel sám na gólmana Jeź, ale svou šanci neproměnil. Musím vyzdvihnout oba naše výborné gólmany Cvika s Kovářem, drželi náš tým až do konce svými skvělými zákroky.“