U12 | Mladší žáci jsou k nezastavení

(12.9.2016) Čtvrté vítězství v řadě si připsali nejmladší třinečtí fotbalisté, kteří v programu šestého kola ligové soutěže vyhráli na hřišti Uničova vysoko 5:1. Svěřencům trenérů Tomáše Věnečka a Jiřího Ročka tak patří v tabulce krásné druhé místo v těsném závěsu za vedoucím Frýdkem-Místkem.

6.kolo, sobota 10.9.2016
SK Uničov
1:5
Branky: 28. Szymon Jeź (0:1), 41. Šimon Galia (0:2), 42. Marek Jurkulák (1:2), 46. Jakub Topiarz (1:3), 78. Martin Klocek (1:4), 85. Patrik Liberda (1:5). Rozhodčí: Jan Rozman.
SK Uničov: Patrik Perný, Richard Král - Jakub Gazdík, Martin Liška, Adama Svoboda, Václav Šlitr, Michal Toman, Ema Trávníčková, Matěj Jurka, Šimon Koudela, Ondřej Komárek, Anatolia Mazuryková, Roman Odstrčil, Jakub Suchánek, Patrik Vorlický, Jiří Tůma, Marek Jurkulák, Jiří Radimský, Jan Běhal. Trenér: Petr Koudela.
FK Fotbal Třinec: Petr Kovář, Lukáš Cvik - Ondřej Proboszcz, Filip Kisza, Michal Morcinek, Szymon Jeź, Patrik Liberda, Matěj Klocek, Gabriel Kluz, Martin Klocek, Jakub Topiarz, Patrik Pieter, Šimon Galia, Jakub Wojnar, Andrej An Khanh Nguyen. Trenér: Tomáš Věneček.
Počet diváků: 65

V Uničově se naši fotbalisté prezentovali velmi dobrým výkonem a od začátku zápasu byli fotbalovější. V první části utkání své šance neproměnili Wojnar, Jeź či Kluz. Na druhé straně sice překonal brankáře Kováře domácí útočník, ovšem jen z ofsajdové pozice, proto se skóre poprvé měnilo až dvě minuty před koncem první třetiny, kdy se prosadil Jeź.

Ve 35. minutě přidal druhý gól našeho výběru Gália. Uničov sice okamžitě snížil, ale tlak našeho mužstva vygradoval ve 40. minutě, kdy po nádherné akci Jeźe zakončil do prázdné branky Topiarz.

V závěrečné třetině se naše mužstvo prezentovalo výborným fotbalem. Rána Kiszy orazítkovala tyč, stejně jako další dalekonosná střela Jeźe a do třetice zvonila branková konstrukce domácích po bombě Cvika. V 81. minutě se překrásně prosadil Martin Klocek a definitivní podobu výsledku dal Patrik Liberda brankou na 1:5.

Tomáš Věneček, trenér Třince

„Odehráli jsme další velmi povedené utkání. Pozitivní věcí je, že už se do hry vložila kombinace, hra jeden na jednoho, hráči si výrazně věří v zakončení akcí fotbalovým způsobem a to samé platí i v obranné fázi, kdy gólman i obránce se snaží hrát fotbal. Hráči předvedli výborný výkon a věřím, že v nastoleném trendu budeme pokračovat.“