U12 | Třetí vítězství v řadě

(5.9.2016) Mladším žákům se podařilo již potřetí naplno bodovat a i díky hattricku Jeźe zdolali svěřenci Tomáše Věnečka a Jiřího Ročka na domácím stadionu Přerov vysoko 8:2. Po odehraných pěti kolech se dělí o druhou příčku tabulky s Baníkem Ostrava.

5.kolo, sobota 3.9.2016
8:2
1. FC Přerov
Branky: 14. Patrik Pieter (1:0), 16. Šimon Galia (2:0), 44. Jakub Topiarz (3:0), 51. Ondřej Proboszcz (4:0), 56. Tibor Vörös (4:1), 59. Szymon Jeź (5:1), 66. Szymon Jeź (6:1), 69. Szymon Jeź (7:1), 82. Dan Pistovčák (7:2), 85. Michal Morcinek (8:2). Rozhodčí: Petr Machala.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Cvik, Petr Kovář - Ondřej Proboszcz, Filip Kisza, Michal Morcinek, Szymon Jeź, Patrik Liberda, Matěj Klocek, Gabriel Kluz, Martin Klocek, Jakub Topiarz, Patrik Pieter, Šimon Galia, Jakub Wojnar, Ondřej Kotas. Trenér: Tomáš Věneček.
1. FC Přerov: Daniel Bráblík - Adam Šimanský, Josef Frydryšek, Adam Vrťo, Michal Němec, Radek Diviš, Martin Chudoba, David Nečas, Jaroslav Kostelníček, Dan Pistovčák, Štěpán Hynek, Marek Pavelka, Martin Malenda, Adam Baďura, Roman Nguyen, Matyáš Hladík, Filip Kosek, Tibor Vörös. Trenér: Petr Vojáček.
Počet diváků: 30

Hostům z Přerova patřilo úvodních patnáct minut, kdy měli více ze hry, ale vyloženou příležitost si nevypracovali. Třineckým hráčům pomohla až vlastní branka soupeře, na kterou zareagoval druhým gólem po centru Topiarze Jeź.

I v dalším průběhu utkání se spíše šance rodili před brankou hostí a po krásné střele Jakuba Topiarze vedli naši mladíci již 3:0. Čtvrtou branku Třince vstřelil kapitán Pieter, který se dokázal prosadil proti přesile přerovských obránců a zvýšil střelou k tyči na 4:0. Hostům se sice podařilo snížit čtyři minuty před koncem druhé třetiny z pokutového kopu, ovšem v posledních vteřinách této části utkání odpověděl pátým gólem Proboszcz, který dokázal prostřelit hostujícího brankáře.

I v poslední třetině si náš celek udržoval herní převahu a vytvářel si šance. Krásným lobem přes brankáře zvýšil Morcinek na 6:1, sedmou branku vstřelil Jeź, který zároveň uzavřel hattrickem skóre na výrazných 8:2.

V příštím kole jede naše dvanáctka na hřiště Uničova, zápas má výkop v sobotu 10. září v 10.00 hod.

Tomáš Věneček, trenér Třince

„Ač vypadá výsledek jednoznačně, prvních patnáct minut jsme se spíše hledali, soupeř byl lepší a fotbalovější. V této pasáži zápasu nám pomohla vlastní branka soupeře, a poté druhý gól vstřelený Jeźem. S přibývajícími minutami se naše hra stále více zlepšovala, byly tam i hezké fotbalové akce, plno šancí. Soupeř sice obdržel osm branek, ale jeho hra byla velmi dobrá a snažil se celé utkání hrát fotbal. U hostů se mi velmi líbil brankář, který působil jako jejich devátý hráč, sbíral někdy až těžké míče za obranu, perfektně ovládal hru nohou a plno šancí nám zlikvidoval. My jsme však zahráli dobře, jako tým.“