U12 | Třinec - Hranice

(21.8.2016) Velmi dobrý výkon předvedla naše dvanáctka, která na Borku hostila jednoho z největších favoritů soutěže FK Hranice. Jak naši mladíci, tak i soupeř v úvodním kole naplno bodovali, a tak zápas sliboval zajímavou podívanou.

3.kolo, neděle 21.8.2016
3:4
Hranice
Branky: 4. Radim Kunovský (0:1), 11. Ondřej Proboszcz (1:1), 43. Ondřej Kotas (2:1), 58. Ondřej Kotas (3:1), 60. Josef Vaculík (3:2), 80. Radim Kunovský (3:3), 85. Tomáš Honeš (3:4). Rozhodčí: Jiří Wawrzyk.
FK Fotbal Třinec: Petr Kovář, Lukáš Cvik - Ondřej Proboszcz, Filip Kisza, Szymon Jeź, Gabriel Kluz, Patrik Liberda, Matěj Klocek, Jakub Topiarz, Martin Klocek, Šimon Galia, Patrik Pieter, Michal Morcinek, Jakub Wojnar, Ondřej Kotas. Trenér: Tomáš Věneček.
Hranice: Radim Kunovský - Lukáš Zdražil, Josef Vaculík, František Polách, Daniel Havránek, Marek Šíbal, Patrik Humený, David Trna, Lukáš Fárek, Jan Koňařík, Josef Šimera, Tomáš Honeš, Dominik Kamidra, Eduard Číhal, Roman Čech, Vojtěch Tomala, Ondřej Job, Dominik Kainar, Vojtěch Pečeňa. Trenér: Vojtěch Bušina.
Počet diváků: 20

Třinečtí mladší žáci předvedli v utkání proti Hranicím velmi dobrý výkon, který paradoxně na body nestačil. Soupeř se v úvodu dostal do vedení 1:0 brankou Kunovského, na který svěřenci trenéra Tomáše Věnečka a Jiřího Ročka odpověděli bleskurychle vyrovnávající brankou Proboszcze na 1:1.

Domácí poté hru jednoznačně ovládli a dvěma brankami Kotase odskočili soupeři na 3:1. Těsně před koncem druhého poločasu snížil hostující Kunovský na 3:2. Poslední poločas ovšem nabral jiné obrátky. Nejdříve hosté nevyužili pokutový kop, a poté opět ze stejné značky vyrovnali na 3:3 Vaculíkem. Osm minut před koncem spálil velikou šanci Jež. Poté byl přísně nařízen trestný kop, který gólově proměnil hranický Honeš. V závěru utkání domácí hráči byli blízko vyrovnání, ale šance Klocka skončila mimo.

Tomáš Věneček, trenér Třince:

„Věděli jsme, že nás čeká velmi kvalitní a silný tým této ligové soutěže. Začátek zápasu jsme nezachytili a Hranice šli do lehkého vedení 1:0. Poté se naše hra výrazně zlepšila a díky zvýšení důrazu a zlepšení kvality hry jsme v koncovce otočili skóre na 3:1. Klíčovými momenty zápasu byl snižující gól na 3:2 minutu před koncem druhého poločasu a dvě penalty nařízené proti nám v úvodu druhého poločasu. Závěr zápasu byl za stavu 3:3 oboustranně otevřený a soupeř po standardní situaci tři minuty před koncem zápas rozhodl. Hráče chválím za skvěle odvedený výkon. Hráli na hranici svých možností, jsem pyšný a hrdý na to, jak zápas odmakali. Soupeři blahopřeji.“