U12 | Dvanáctka doma vybojovala výhru nad favoritem z Ostravy

(25.8.2016) Ve vloženém prvním kole ligové soutěže U12 hostili naši mladíci jeden z největších a nejfotbalovějších týmů soutěže, Baník Ostrava. Hosté potvrdili obrovskou herní kvalitu, ovšem díky zlepšení ve druhé a třetí třetině utkání nakonec zvrátili naši fotbalisté i svým neskutečně bojovným výkonem vítězství na svou stranu a favorit jel domů poražen.

1.kolo, středa 24.8.2016
5:4
FC Baník Ostrava
Branky: 19. Jan Harušťák (0:1), 33. Andre Galia (0:2), 35. Jan Šebesta (0:3), 37. Gabriel Kluz (1:3), 54. Szymon Jeź (2:3), 65. David Krupička (2:4), 69. Szymon Jeź (3:4), 72. Ondřej Kotas (4:4), 82. Szymon Jeź (5:4). Rozhodčí: Aleš Potiorek.
FK Fotbal Třinec: Petr Kovář, Lukáš Cvik - Ondřej Proboszcz, Filip Kisza, Michal Morcinek, Szymon Jeź, Patrik Liberda, Matěj Klocek, Gabriel Kluz, Martin Klocek, Jakub Topiarz, Patrik Pieter, Šimon Galia, Jakub Wojnar, Ondřej Kotas. Trenér: Tomáš Věneček.
FC Baník Ostrava: Ondřej Kopal, Matěj Hafera - Dalibor Badošek, Tomáš Sirotek, David Frydrýšek, Richard Marenčák, David Krupička, Jan Šebesta, David Tuma, Ondřej Golasowski, Adam Gajdošík, Ondřej Káňa, Jan Harušťák, Andre Galia, Matěj Hafera. Trenér: David Noga.
Počet diváků: 50

Samotný zápas potvrdil, že hosté budou v utkání dominovat a mít častěji míč na svých kopačkách. Baník svou převahu přetavil v tříbrankové vedení ve 35. minutě, ovšem domácí tým zbraně nesložil a ihned po krásné akci Jeźe snížil Kluz na 1:3.

Těsně před koncem druhého poločasu snížil po krásné individuální akci Jeź na 2:3 a vlil krev do žil svým spoluhráčům. Přestože kvalitativně byl Baník lepším týmem, domácí do hry vložili srdíčko a heroickým finišem otočili zápas z 2:4 na 5:4!

Třinečtí předvedli na své půdě fantastický výkon, za který si vysloužili potlesk přítomných fanoušků. V dalším zápase ligové soutěže jedou naši mladí fotbalisté v sobotu 27. srpna do Bílovce.

Tomáš Věneček, trenér Třince

„Věděli jsme, že proti nám nastoupí družstvo s obrovskou herní kvalitou, což se potvrdilo. Soupeř v prvních třiceti minutách jasně dominoval a zaslouženě v zápase vedl. Klíčovým momentem zápasu byla branka na 1:3, která nám neskutečně v krizové situaci pomohla, a hráči se nadechli k úžasnému výkonu. Výrazně nás podrželi oba skvělí brankáři Kovář s Cvikem, fantasticky zahrál Jeź, který strhl svým individuálním výkonem naše mužstvo k trháku. Celému týmu, skvělým rodičům a fanouškům děkuji za úžasnou atmosféru.“