U19 | Po remíze další vítězství za tři body

(24.10.2016) Třinecká devatenáctka tentokrát vyjížděla k mistrovskému utkání do Hodonína, odkud se vrátil s plným bodovým nákladem. Starší dorost otáčel nepříznivý vývoj utkání a jednobrankový rozdíl udržel až do závěrečného hvizdu. Třinec tak i nadále vede Moravskoslezskou dorosteneckou ligu s dvoubodovým náskokem na druhý Frýdek-Místek.

12.kolo, pátek 21.10.2016
RSM Hodonín
1:2
(1:0)
Branky: 14. Dominik Pelikán (1:0), 51. Denis Nieslanik (1:1), 57. Denis Nieslanik (1:2). Rozhodčí: Petr Mayer - Patrik Blažek, Petr Jonáš. Žluté karty: Adam Mokruša, Ondřej Konečný, Dominik Pelikán - Petr Chloň, Denis Štefánik, Stanislav Potůček.
RSM Hodonín: Sebastián Sloboda - Martin Vaverka, Jan Čadílek, Adam Kratochvíl, Jan Svoboda, Martin Schüller (66. Ondřej Konečný), David Hlaváč (60. Petr Bohun), Adam Mokruša (79. Ivan Perička), Tomáš Poláček, Dominik Pelikán, Adam Skřivánek. Trenér: Mario Rossi.
FK Fotbal Třinec: Marek Kubik - Petr Chloň, Stanislav Potůček, Michal Lanc, Martin Konečný - Mikuláš Kurcina (46. Denis Nieslanik), Andrej Ceniga (90+1. Filip Szotkowski), Jiří Cieslar (87. Roman Wilk), Vojtěch Cieslar (46. Marek Zahaluk) - Denis Štefánik, Jan Lasota. Trenér: Petr Sostřonek.
Počet diváků: 30

Petr Sostřonek, trenér Třince

„V prvním poločase jsme se dlouho nemohli dostat do hry, nedokázali jsme se vyrovnat s křížnými míči soupeře za naši obranu. Po jedné takové akci jsme dokonce inkasovali, když domácí využili špatného vyběhnutí brankáře. Po poločasové bouřce v kabině a výměně hráčů se naše hra zjednodušila, zrychlila a výsledkem byly dvě branky v síti domácích po hezkých kombinačních akcích a otočení celkového výsledku utkání. Domácí sice měli jednu šanci na vyrovnání, ale tu zlikvidoval brankář Kubik. V závěru zápasu dokázali naši hráči trpělivým držením míče otupit snahu domácích o vyrovnání. Pro domácí byla porážka možná trochu nespravedlivá a naše vítězství šťastné, ale za zlepšený výkon ve druhém poločase to bylo vítězství zasloužené.“