Devatenáctka po derby na pozici lídra

(4.10.2016) Třinecká devatenáctka zvítězila v souboji o první místo nad Frýdkem-Místkem 2:1 a uhájila vedoucí pozici. Naši mladíci mohou bodový náskok navýšit ve středeční dohrávce proti Vyškovu, která se uskuteční na Lesní od 15 hodin.

9.kolo, sobota 1.10.2016
MFK Frýdek-Místek
1:2
(0:1)
Branky: 17. Jan Lasota (0:1), 50. Radomil Kublák (1:1), 87. Michal Kvapil (1:2). Rozhodčí: Radek Kulička - Daniel Vidlička, Jiří Juřička. Žluté karty: Radomil Kublák - Jiří Cieslar, Michal Lanc, Michal Kvapil.
MFK Frýdek-Místek: Radim Pěgřim - Alexandr Wojčík (73. Michal Hladík), Richard Karas (88. Karel Jiříček), Jan Hruška, Radomil Kublák, Jan Šohaj, Radim Šafner, Jakub Pánek, Jan Ciesarík, Adam Mrkvička, Bohdan Velička (81. David Gros). Trenér: Josef Sláma.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Bocek (51. Marek Kubík) - Petr Chloň, Stanislav Potůček, Michal Lanc, Martin Konečný - Marek Zahaluk (60. Andrej Ceniga), Martin Samiec, Jiří Cieslar (85. Vojtěch Cieslar), Mikuláš Krucina (71. Michal Kvapil) - Jan Lasota, Denis Štefánik (46. Denis Nieslanik). Trenér: Petr Sostřonek.
Počet diváků: 50

Souboj o první místo v Moravskoslezské dorostenecké lize zvládli naši fotbalisté velice dobře. Už od začátku byli lepším týmem. Svou aktivitu poprvé korunovali v 17. minutě, kdy po centru Chloně prostřelil Pěgřima hlavou Jan Lasota.

Bohužel ve druhém poločase nabídli naši hráči soupeři standardní situaci, po které Radomil Kublák předskočil vyběhnutého brankáře Bocka, prodloužil míč do sítě a vyrovnal na 1:1.

Tři body si nakonec odvezli naši fotbalisté, protože v závěru utkání se zjevil zcela sám před brankářem Frýdku-Místku Michal Kvapil a prudkou střelou k levé tyči rozhodl o vítězství Třince.

Sestřih z utkání

Petr Sostřonek (trenér Třince)

„Hrál se oboustranně rychlý a důrazný fotbal. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem a šli do vedení. Do druhé půle lépe vstoupili domácí a hlavou ze standardní situace vyrovnali. Domácí se v této fázi dokázali dostat do několika šancí, ale střídající brankář Kubík nás podržel a v závěru utkání se štěstí přiklonilo na naší stranu, kdy po průniku a přihrávce Lasoty rozhodl Kvapil. Za předvedený a zodpovědný výkon si všichni hráči zaslouží pochvalu.“