U19 | Nevydařený závěr roku

(3.11.2016) Po porážce se Slováckem prohráli naši starší dorostenci také v posledním podzimním kole na hřišti Prostějova 1:2 a přezimují na druhém místě za Frýdkem-Místkem.

1.kolo, středa 2.11.2016
1. SK Prostějov
2:1
(1:0)
Branky: 36. Adam Marčík (1:0), 53. David Píchal (2:0), 70. Marek Zahaluk (2:1). Rozhodčí: Tomáš Řezníček - Petr Dokoupil, Pavel Majer. Žluté karty: Michal Zapletal, David Píchal - Andrej Ceniga, Jiří Cieslar, Denis Štefánik, Marián Paholík, Denis Nieslanik.
1. SK Prostějov: Radovan Grepl - Martin Moštěk, Martin Popelka, David Píchal (89. Martin Luža), Martin Krátký, Lukáš Závodný (83. Radek Smékal), Michal Zapletal, Lukáš Grulich, Tomáš Škrabal, Adam Marčík, Jiří Jašíček. Trenér: Radim Weisser.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Bocek - Petr Chloň, Stanislav Potůček (59. Marián Paholík), Michal Lanc, Martin Konečný - Denis Štefánik (55. Marek Zahaluk), Andrej Ceniga, Jiří Cieslar (55. Denis Nieslanik), Šimon Petružálek - Michal Kvapil, Jan Lasota. Trenér: Petr Sostřonek.
Počet diváků: 0

Petr Sostřonek (trenér Třince)

„V prvním poločase domácí byli agresivnější v soubojích, dobře kombinovali a měli nepříjemné protiútoky. Po jednom takovém šli do vedení, když jsme chybně zahráli vystavení soupeře do ofsajdu. První střelu ještě stačil brankář Bocek vyrazit, ale na dorážku byl krátký. V závěru prvního poločasu jsme mohli vyrovnat, ale po rohovém kopu bohužel Potůček ze 4-5m přestřelil prázdnou branku. Ve druhém poločase jsme zlepšili důraz, pohyb a hru jsme minimálně vyrovnali. Bohužel jsme v 53. minutě zbytečně faulovali a z nařízeného přímého kopu z třiceti metrů po křížné střele obdrželi druhou branku. Hráči však nesložili zbraně, nadále jsme domácí tlačili a v 70. minutě po kombinační akci Petružálka s Nieslanikem se podařilo střídajícímu Zahalukovi snížit na rozdíl jedné branky. V následujících minutách se hrál oboustranně rychlý fotbal, ale výsledek utkání nezměnila ani hlavička Kvapila, kterou nadvakrát zlikvidoval domácí brankář. Hráči za zlepšený výkon ve druhém poločase zaslouží pochvalu, ale zároveň si musí uvědomit, že musejí hrát na plno po celé utkání a ne jen část. Pokud by totiž hráli s takovým nasazením, nemuseli jsme odjíždět z Prostějova s prázdnou.“