Spolupráce s LKS Granica Ruptawa

Spolupráce s LKS Granica Ruptawa

(2.9.2016) Ve středu byla v Třinci podepsána dohoda o spolupráci mezi sportovními kluby Fotbal Třinec a polským LKS Granica Ruptawa.

Oba fotbalové kluby si od uzavření dohody slibují především spolupráci v oblasti sportu, ale také tělovýchovy a rekreace dětí a mládeže. Vzájemně pak mohou stavět na výměně zkušeností ve výuce mladých fotbalistů.

Významnou roli v rámci této dohody hraje především také mezinárodní integrace místní komunity po obou stranách česko-polské hranice. Díky této přeshraniční spolupráci by se mohlo podařit realizovat zajímavé projekty s podporou Evropské unie.

Jeden z projektů, o který se bude žádat ještě v letošním roce, by měl zahrnovat následující akce v roce 2017:
- soustředění mládežnických družstev v Polsku i u nás,
- fotbalové turnaje,
- sportovně a kulturně společenská akce v Polsku, které by se zúčastnili děti, jejich rodiče a představitelé obou klubů.

Koordinátorem celé akce je pan Rafał Jabłoński. Za Třinec podepsali dohodu Mgr. Vladislav Bury a Karel Kula.

„Věříme, že spolupráce mezi kluby povede ke vzájemné spokojenosti a pomůže oběma stranám nejen ve výměně zkušeností o výchově mládeže ve fotbale, ale především s sebou dohoda nese i prvek mezinárodní integrace, kterou právě v našem regionu považujeme za velice důležitou. Doufáme, že Evropská unie tento i následné projekty mezinárodní spolupráce v oblasti sportu mládeže podpoří,“ říká s nadějí ředitel zapsaného spolku Fotbal Třinec Mgr. Vladislav Bury.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál