Matteo Burgo: Z reprezentace jsem si vzal hodně

Matteo Burgo: Z reprezentace jsem si vzal hodně

(20.4.2017) Na začátku dubna sehrála česká reprezentace do 14 let dva přátelské duely proti Holandsku. Kladenských duelů se zúčastnil i třinecký hráč Matteo Burgo.

Setkání českých nadějí začalo již na konci týdne. „V neděli byl sraz na Strahově, potom jsme se přesunuli do Kladna. Odpoledne byl první seznamovací trénink. Pondělní ranní i odpolední trénink byl zaměřený na hru, aby se na nás mohli trenéři podívat a ještě večer jsme probírali taktiku. V úterý se hrálo proti Holanďanům, ve středu jsme regenerovali a večer znovu probírali taktiku. Ve čtvrtek jsme odehráli druhý zápas,“ představil program třinecký reprezentant.

Čeští hráči předvedli dva dobré výkony, bohužel ani jeden nevedl k vítězství. „Utkání proti Nizozemsku dopadla podle mě dobře, přestože jsme prohráli 0:2 a 1:2. Myslím si, že jsme odehráli dobré zápasy,“ pověděl spokojeně 14letý fotbalista. Taková utkání jsou především motivací do další práce. Nejinak tomu je u třineckého hráče. „Já osobně jsem si z toho vzal hodně, například to, že je stále na čem pracovat,“ je si vědom Burgo.

Jeho jméno se objevilo i na nominační listině krajského výběru do 14 let pro mezikrajské utkání s Pardubickým krajem v Opavě, které se odehraje příští úterý od 13 hodin. Nebude to pro něj poprvé. „Prozatím jsem byl na všech krajských výběrech,“ přiznal. V tom posledním Moravskoslezský kraj zdolal Královéhradecký kraj 3:2. „Počítal jsem s tím, že to bude jeden z těch lehčích zápasů, ale musím říct, že Královéhradecký kraj překvapil,“ řekl o soupeři.

Třinecký záložník měl v utkání dobrou příležitost ke skórování. Bohužel neuspěl. „Chybělo jenom kousek štěstí a více klidu,“ smutnil Burgo. Přesto jeho celek i nadále bojuje s výběrem Olomouckého a Jihomoravského kraje o postup do státního finále.

Jaká bude další kariéra mladého záložníka hájícího barvy třinecké U15 ukáže až čas. Pokud ho chcete vidět v akci na domácím hřišti, pak můžete využít nejbližší zápas na Borku, a to 6. května od 10:00, kdy se celek vedený trenérem Laslopem střetne s HFK Olomouc.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál