Kdybychom dali gól, tak jsme asi i vyhráli, zhodnotil trenér Neček po derby

Kdybychom dali gól, tak jsme asi i vyhráli, zhodnotil trenér Neček po derby

(20.3.2017) Ani pozápasová tisková konference nenašla vítěze moravskoslezského derby mezi Vítkovicemi a Třincem. Oba trenéři zhodnotili četné šance zápasu, bohužel však žádná z nich v síti toho druhého neskončila. Trenér Neček tak alespoň prozradil program svého mužstva na reprezentační přestávku.

První polovina utkání přinesla na obou stranách zajímavé momenty, z nichž některé přímo zaváněly gólově. „První poločas byl na vyložené šance 1:1, byl více bojovnější a bohatší na standardní situace,“ konstatoval třinecký trenér. Tomu přitakal i vítkovický Ivan Kopecký: „Budu souhlasit s kolegou, v prvním poločase si obě mužstva vytvořila gólovou šanci, ale obě zneškodnili brankáři.“

Druhou půli už ovládali především třinečtí hráči. „Soupeř si vytvořil tlak a my můžeme poděkovat brankáři Květonovi, který byl naší velkou oporou, že soupeře asi ve třech situacích vychytal. Přestože jsme byli trošku pod tlakem, tak jsme si vytvořili dva závary, ze kterých jsme trefili břevno, to byl myslím Láďa Mišinský, a jednu nebo dvě situace, které se daly řešit lépe,“ uznal převahu soupeře trenér ostravského celku. „Připadalo mi, že jsme byli rvavější a více jsme chtěli dát gól. Bylo cítit i z Vítkovic, že se brání a chtějí udržet nulu. To se jim podařilo. Kdybychom dali gól, tak jsme tu asi i vyhráli, ale bohužel gól jsme nedali, a tím pádem nemůžeme vyhrát,“ reagoval na druhou pětačtyřicetiminutovku trenér Neček.

Pro Vítkovice je v cestě za záchranou každý bod dobrý, a tak domácí trenér přece jen trochu více oplýval nadšením. „Podle toho průběhu je pro nás bod zlatý, hráči to oddřeli a uvidíme, jakou bude mít cenu,“ dodal Kopecký.

Všechny týmy teď čeká reprezentační přestávka a 20. kolo Fortuna národní ligy se rozehraje až na konci příštího týdne. Naši hráči nastupují v pátek 31. března od 18 hodin k dalšímu zápasu, tentokrát je čeká moravskoslezské derby v hanácké metropoli – Olomouci.

Přestávku však lodivod třineckých barev neplánuje. „Určitě přestávku strávíme tréninkově, v žádném případě nebudou hráči odpočívat. Nějaké volno dostanou, ale myslím si, že všechny týmy budou poctivě trénovat a připravovat se na další herní část. Kol v soutěži ubývá a všichni počítají s tím, že budou chtít doma vyhrávat a dovézt i nějaký ten bod z venku. Přípravný zápas v plánu nemáme. Hráče nečeká nic jiného než dřina, a o tom ten fotbal vlastně je,“ nastínil program následujících dvou týdnů Jiří Neček.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Třinec hůř než pátý neskončí

Bezbrankovou remízou v Českých Budějovicích udrželi naši borci naději na konečné třetí místo. V zajímavém duelu hráli prim brankáři Křížek s Adamuškou, kteří zneškodnili všechny nebezpečné pokusy soupeřových útočníků.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál