FK FOTBAL TŘINEC a.s. podpoří obnovu historického kostela

FK FOTBAL TŘINEC a.s. podpoří obnovu historického kostela

(8.8.2017) Kostel Božího těla v Gutech, který vyhořel v průběhu minulého týdne, je velkým neštěstím pro celé Třinecko. I proto se vedení klubu FK FOTBAL TŘINEC a.s. rozhodlo podpořit výstavbu nového kostela v podobě výtěžku ze vstupného z úvodních čtyř domácích utkání.

Kostel Božího těla ze šestnáctého století byl nejstarším dochovaným dřevěným kostelem na Těšínsku. Úmyslným zaviněním však z této historické památky zbyly jen ohořelé trámy a dřevěný kříž, který stál před kostelem. Významná historická památka byla nenávratně zničena a škody šplhají do řádu desítek milionů. Ztráta z hlediska historické hodnoty této stavby je nevyčíslitelná.

Vedení našeho klubu si uvědomuje tuto ztrátu nejen pro Třinec a rozhodlo se pomoci tím, že věnuje na obnovu této historické památky výtěžek ze vstupného z prvních čtyř domácích utkání – jedná se o odehraný zápas s Příbramí, dále o zápasy proti Olympii (sobota 19. 8.), Hradci Králové (neděle 27. 8.) a Opavě (sobota 16. 9.). Pevně věříme, že třinečtí fanoušci se do této akce spolu s námi zapojí a podpoří tak nejen naše fotbalisty na trávníku, ale pomohou současně i dobré věci.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Starší přípravka U10 druhá na turnaji v Bílovci

Krásný výsledek se podařil v sobotu uhrát družstvu naší starší přípravky do deseti let, když na kvalitně obsazeném turnaji obsadili skvělé druhé místo. Družstvo starší přípravky do jedenácti let odehrálo v pátek a v sobotu dvě přípravná utkání na 4. ZŠ v Třinci.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál