Představení trojice nováčků

Představení trojice nováčků

(26.6.2017) Pavol Ilko a Václav Juřena (na obrázku) už zasáhli do prvního utkání proti Ružomberku. Třetí nováček Richard Vaněk zavítal pod Javorový na konci minulého týdne. O koho jde? Představme si trojici noviců.

Václav Juřena

Ofenzivní záložník nebo útočník, na těchto postech hraje nejčastěji. Třinecký odchovanec se do kabiny na Tyršově ulici vrací po třech a půl letech. Naposledy oblékl třinecký dres na podzim 2013.

Po svém odchodu pomohl vybojovat Karviné postup do nejvyšší soutěže a v loňském ročníku oblékal dres druholigových Vítkovic. V barvách ostravského klubu odehrál 11 utkání.

Pavol Ilko

Druhá nová tvář pochází ze Slovenska. Narodil se 20. května 1993. S fotbalem začal v Považské Bystrici, ale od roku 2009 působil na hostování v Žilině. Do České republiky přišel v roce 2012, a to do hlavního města, kde nosil dres juniorky Dukly Praha.

Do Moravskoslezského kraje zamířil v létě 2014, když přestoupil do Frýdku-Místku. V dresu Valcířů odehrál ve druhé nejvyšší soutěži 61 utkání, ve kterých vstřelil dva góly. Hraje na postu obránce.

Richard Vaněk

Český záložník se narodil 11. června 1991 v Ostravě. Tam také začal s fotbalem, konkrétně v Baníku Ostrava. V roce 2012 přestoupil do Karviné, kde s krátkým hostováním ve Frýdku-Místku vydržel až do léta 2016.

Loňskou sezónu strávil v rodné Ostravě, ale ne ve svém prvním klubu v Baníku, avšak v konkurenčních Vítkovicích. V dresu rytířů odehrál 28 utkání a zaznamenal jeden gól.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál