Okusili vůni thai-boxu

Okusili vůni thai-boxu

(23.6.2017) Netradiční trénink zažili v pátek dopoledne naši fotbalisté. V hale STaRS nehráli fotbal ani neposilovali, ale vyzkoušeli si nový sport - thajský box.

Thajský box je plnokontaktní bojové umění. Pod vedením zkušeného třineckého trenéra Martina Vaňky hltali základy tohoto sportu, který by jim měl pomoct k lepším výkonům nejen po fyzické stránce, ale i po psychické.

„Thajský box je výborný v tom, že je to komplexní sport. Výborně pracuje na core toho sportovce. Práce se středem těla a rotace jsou důležité pro všechny sporty. Celkově i koordinace toho boxera, kdy musí zkoordinovat celé tělo na údery pěstí, loktem, holení nebo kolenem. Zároveň u toho musí takticky přemýšlet. Díky tomu nás využívají i jiné sporty, například u Ocelářů působíme pátým rokem,“ prozradil Martin Vaňka.

Lekci nového olympijského sportu si vyzkoušeli i Pavol Ilko s Václavem Juřenou a také bývalý záložník Vítkovic Richard Vaněk, který je nejčerstvější tváří v třineckém celku.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Mladší žáci ve finále

Neděle patřila v třinecké hale STaRS fotbalovému turnaji mladších žáků kategorie U12. Osm družstev rozdělených do dvou skupin válčilo o prvenství ve dvaceti zápasech. Celá akce vyvrcholila finálovým duelem mezi Třincem a Vítkovicemi.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál