Dnes startuje baráž

(14.6.2017) Prvními zápasy dnes odstartuje baráž o účast v nejvyšší dorostenecké lize. Třinečtí mladíci sehrají úvodní duel proti Opavě od 17 hodin na stadionu Rudolfa Labaje.

FK FOTBAL TŘINEC

Tým trenéra Petra Sostřonka si účast v bitvě o nejvyšší soutěž vybojoval vítězstvím v posledním kole nad Prostějovem, díky kterému přeskočil v tabulce svého soupeře a zakončil Moravskoslezskou dorosteneckou ligu na druhém místě se čtyřmi prohrami (nejméně v soutěži).

Výhra nad hanáckým celkem se nerodila vůbec lehce. Po bezgólovém prvním poločase v úvodu druhého pochytal šance soupeře vynikající gólman Bocek. Na rozdíl od soupeře, Třinečtí své následující příležitosti proměnili a po gólech Lasoty a Nieslanika (2) zvítězili 3:0.

Slezský FC Opava

Opavané byli blízko sestupu, ale úspěšně proměněná penalta Karviné ve druhé minutě nastavení zápasu proti Jihlavě na 2:1 dala Slezanům ještě šanci na záchranu a sestup potkal Jihlavu.

Stíhací jízda hráčů v modro-žlutých dresech začala v posledních dvou kolech. Nejprve Opava překvapivě zdolala Brno 3:1 a v posledním utkání zvítězila na Slovácku 4:3. Výsledek se zdá těsný, ale na začátku druhého poločasu svítilo na světelné tabuli skóre 0:4.

Nyní čeká Slezany daleko těžší úkol. Popasovat se s Třincem o záchranu. Domácí můžou postoupit, Opavané se musí zachránit. Právě tento tlak jim může svázat nohy.