Severočeši podruhé v řadě

(13.4.2017) Již ve druhém zápase narazí třinecký kádr na severočeské mužstvo, tentokrát však naši fotbalisté míří na sever Čech k zápasu proti FK Ústí nad Labem. Naši vyráží na dalekou, bezmála pětisetkilometrovou cestu s předstihem již dnes. Duel se odehraje na Velký pátek od 18 hodin na Městském stadionu v Ústí nad Labem.

FK FOTBAL TŘINEC

Třinecký tým se mohl v posledním domácím utkání radovat z vysoké výhry 4:0, kterou deklasoval Varnsdorf. První gólovou střelu zápasu zařídil hned ve druhé minutě Petr Joukl po asistenci Reného Dediče. René Dedič se pak hattrickem postaral o zbývající branky zápasu. Dvě přidal do poločasu, poslední čtvrtou přidal v 67. minutě.

Na svého pátečního soupeře se střelec tří branek už těší. „Určitě se pojede s dobrou náladou. Kvalitně potrénujeme a v pátek můžeme jít na hřiště s klidnou hlavou. Nemusíme na nic tlačit a uvidíme. Musíme poctivě makat a třeba zopakovat výkon a výsledek z dnešního zápasu. Věřím, že přijde i štěstíčko,“ sdělil na pozápasové tiskové konferenci Dedič. Petr Joukl se vyjádřil k nepříznivé venkovní bilanci, kdy naši už rok zvenku nepřivezli tři body: „Musíme pořád makat a dávat góly. Ve Vítkovicích jsme měli šance a pokud je budeme proměňovat, tak budeme vyhrávat i venku.“

Poslední zápas

FK FOTBAL TŘINEC - FK Varnsdorf 4:0 (3:0)

Branka: 2. Joukl, 16., 37. a 64. Dedič. Rozhodčí: Berka - Boček, Dresler. Žlutá karta: Dordič (Varnsdorf). Návštěva: 325 diváků.

FK Fotbal Třinec: Paleček - Benetka, Čelůstka, Reintam, Janoščín - Joukl (71. Vávra), Motyčka (69. Ižvolt), Krišto, Šumbera (80. Hošek), Stříž - Dedič. Trenér: Jiří Neček.

FK Ústí nad Labem

Po podzimní části Fortuna národní ligy hájilo Ústí osmou příčku v tabulce s tím, že cíle pro jaro si na tiskové konferenci vedení stanovilo na umístění do pátého místa. V tuto chvíli však Ústí najdeme na jedenácté příčce tabulky se ziskem 25 bodů, naši se ztrátou jediného bodu hájí příčku dvanáctou.

Během zimní přestávky došlo k drobným změnám v kádru ústecké Army. Mužstvo opustili Adnan Zukič a František Mysliveček. Naopak na hostování přišel z Vlašimi bývalý ligový obránce a mládežnický reprezentant Jiří Pimpara, druhou posilou je mladý slovenský obránce Patrik Gilián, jenž přišel na hostování z pražské Slavie.

Při vstupu do jarní části sezóny na Armu čekal hned ze začátku těžký oříšek v podobě druhého a třetího celku tabulky. Ostravě i Opavě podlehla, bodově si chuť spravila až v utkání proti Vlašimi, kde z remízy utržila bod stejně jako v utkání s Českými Budějovicemi. V posledním utkání v Pardubicích se Ústí muselo smířit s prohrou 1:2.

Poslední utkání

FK Pardubice - FK Ústí nad Labem 2:1 (0:0)

Branky: 52. Řezníček, 86. Fousek - 63. Kateřiňák. Rozhodčí: Adámková - Ratajová, Šimáček. Žluté karty: 82. Křapka, 90. Čiernik (oba Pardubice). Návštěva: 548 diváků.

FK Ústí nad Labem: Zacharda - Vaněk, Pimpara, Zeman, Leibl - Peterka, Kateřiňák (90. Šnirc) - Moulis, Pouček, Výborný (60. Procházka) - Jindráček. Trenér: Jiří Skála.

Vzájemné zápasy

Poslední vzájemné utkání se odehrálo na podzim na stadionu Rudolfa Labaje, bohužel s nepříznivým výsledkem pro třinecké barvy. Ústí jsme doma podlehli 0:2 po rychlé brance Poučka ze čtvrté minuty utkání, druhou pak přidal ve druhém poločase Výborný. Po tomto zápase došlo ke změně na trenérském postu, odchozí duo Lubomír Vašek - Martin Zbončák nahradil trenér Jiří Neček.

S Ústím jsme odehráli celkem čtyřiadvacet utkání, v nichž lehkou vítěznou převahu má náš zítřejší soupeř. Arma dokázala zvítězit ve dvanácti vzájemných zápasech, kdežto Třinec vítězně odešel z deseti duelů. Dvakrát skončilo vzájemné střetnutí dělbou bodů. Od roku 1998 jsme Ústí na jeho půdě porazili pouze jednou, a to v roce 2014, kdy jsme utkání otočili na konečných 3:1. Gólově se tehdy prosadil i tehdejší kapitán a současný sportovní manažer třineckého klubu, Benjamin Vomáčka. Třinečtí budou zítra bojovat o prolomení nejen bilance s Ústím, ale také absence vítězství na poli soupeře.

Poslední vzájemné utkání

FK FOTBAL TŘINEC - FK Ústí nad Labem 0:2 (0:1)

Branky: 4. Pouček, 56. Výborný. Rozhodčí: Julínek - Kotalík, Vodrážka. Žluté karty: Dedič, Čelůstka, Motyčka, Janoščín - Kateřiňák, Martykán. Návštěva: 305 diváků.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Vengřinek, Bedecs (46. Hošek), Čelůstka, Avdič, Stříž – Ižvolt, Málek (46. Malcharek), Krišto (66. Motyčka), Janoščín – Dedič. Trenér: Lubomír Vašek.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň - Zeman, Peterka, Vaněk (61. Zukič), Šnirc - Kateřiňák, Martykán - Moulis, Výborný, Jindráček (84. Pícha) - Pouček (90+1. Procházka). Trenér: Jiří Skála.

Rozhodčí

Ve sváteční den povede náš vzájemný duel s Ústím nad Labem na Městském stadionu hlavní rozhodčí Peter Mrázek, jemuž budou na čarách asistovat pánové Tomáš Batík a Adam Horák.

Hlavní rozhodčí Peter Mrázek vedl v letošním ročníku Fortuna národní ligy 9 zápasů, v nichž rozdal celkem 26 žlutých karet. Červenou kartu ani na penaltový puntík neukázal ani jednou.

Našemu i soupeřovu mužstvu odřídil shodně po jednom utkání. Nám přinesl na podzim štěstí, jelikož pískal náš první vítězný duel proti Vítkovicím (2:1). Ústí řídil zápas na půdě sousedního Frýdku-Místku, kde severočeský tým prohrál 1:2.