1. kolo MOL Cupu startuje v Havířově

(17.7.2017) Přípravné období se pomalu blíží ke konci. První soutěžní utkání je na programu už v úterý od 18 hodin, a to ve fotbalovém areálu v Havířově. V bitvě 1. kola MOL Cupu nás čeká tradiční soupeř - MFK Havířov.

Už popáté za posledních osm let bude naším úvodním soupeřem v české pohárové soutěži tým z hornického města. Ve všech případech se z postupu nad divizním celkem radovali naši fotbalisté. Naposledy v loňském ročníku zvítězili svěřenci trenérů Vaška a Zbončáka 2:1. Po bezgólovém poločase otevřel skóre Hošek, jenže v 65. minutě srovnal Matušovič. Byly to nervy, ale v 85. minutě vstřelil postupový gól Martin Motyčka.

Havířovský celek se za rok příliš nezměnil. V týmu i nadále funguje na pozici hrajícího trenéra Miroslav Matušovič, bývalý hráč Baníku Ostrava nebo pražské Sparty. V sestavě je i Petr Michalčák, jenž jako mladý nadějný fotbalista sbíral prvoligové starty v ostravském celku.

Havířovský dres rovněž oblékají tři bývalí Třinečáci – obránci Petr Cigánek a Petr Lisický a útočník Marek Švabík.

Městský fotbalový klub musel o účast v 1. kole bojovat v předkole. V sobotním duelu svedl vyrovnaný souboj v Petrovicích. Utkání divizních celků rozhodlo až prodloužení, které ovládl bývalý druholigový celek.

TJ Lokomotiva Petrovice – MFK Havířov 1:3 po prodloužení (1:1, 1:1)

Branky: 77. Paduch – 45. L. Skoupý, 105. Förster, 114. Matušovič. Rozhodčí: Broskevič – Trigas, Tvardek. Žluté karty: Hanusek, Chwastek, Pilch, Paduch, Gill – Matušovič, Uher. Návštěva: 168 diváků.

TJ Lokomotiva Petrovice: Pacanovský – Chwastek (100. Hilbert), Gill, Ruisl, Bajzáth – Bujok, Dittrich, Hoffmann (46. Paduch), Pilch – Urban, Hanusek (69. Hujo). Trenér: Zdeněk Dembinný.

MFK Havířov: Směták – Lisický, K. Skoupý, Zupko, Cigánek – Omasta, Matušovič (115. Cenek), Švábík (73. Uher), L. Skoupý – Lišaník (76. Förster), Klejnot. Hrající trenér: Miroslav Matušovič.

Duel prvního kola MOL Cupu bude rozhodovat jako hlavní rozhodčí zkušený Peter Mrázek, který v loňském ročníku řídil zápasy Fortuna národní ligy. Poslední zkušenost s třineckým týmem je ještě čerstvá, neboť řídil přátelské utkání proti Zlínu.

Na tomto utkání nebudou chybět ani naši fanoušci. Sraz příznivců je v 15 hodin u vlakové zastávky Třinec - Centrum. Cena výjezdu činí maximálně 150 Kč. Přidejte se i Vy!