V srpnu 2012 byly zveřejněny tyto aktuality:

31.8.Vítěz narazí na BaníkPohárový souboj mezi Hlučínem a Třincem bude soubojem o to, kdo bude hostit ve třetím kole atraktivní Baník Ostrava. Prvoligový celek sive středu poradil s Karvinou a vyhrál 2:1.
31.8.Výsledky mládežeU17 - Jihlava 0:1 (0:1)
U16 - Jihlava 1:2 (0:1)
22.8.Program mládežeLíšeň - U19 1:0 (0:0)

Opava - U15 1:0 (0:0)
Opava - U14 1:4 (0:2)
B: Kubala, D. Ryba, M. Petružálek, V. Cieslar.

B: Pěla, Göllner.
17.8.I žáci startujíK rozběhlým dorosteneckým soutěžím se o tomto víkendu připojí i žákovské kategorii. Ve hře tak budou všechny třinecké týmy. Na nejstarší dorostence čeká v neděli cesta do Markvartovic na souboj s hlučínskou osmnáctkou, mladší dorost bude hrát v sobotu doma s Vyškovem a žáky čeká ve stejný den Sigma Olomouc. Starší na Borku, mladší v Olomouci.

Sobota 18. 8. - 15:30, Řepčín
16.8.Dorostenci zahájili soutěžV sobotu družstvo U19 a ve středu družstva U17 a U16 zahájila nový ročník mistrovských soutěží. U19 zvítězila v domácím prostředí nad Vyškovem 2:1, U17 prohrála v Břeclavi 1:3 a ze stejného místa si odvezla bod šestnáctka za remízu 1:1.
16.8.Turnaje přípravekV nejbližších týdnech odehrají třinecké přípravky čtyři turnaje. Ve dnech 24. a 25. srpna pojede nejstarší přípravka U11 do Opavy, o týden později (1. 9.) U9 do Kozlovic. 8. a 9. září pořádají turnaj pro kategorii U10 Vítkovice a v tutéž neděli si zahraje U8 v Ostravě Petřkovicích.
9.8.Příprava mládežeU14 - Juventus Žilina 4:1
B: Kluz 2, Konečný, V. Ryba.
U13 - Martin 4:5
B: Novotný 2, Kuffa, Szotkowski.
U12 - Martin 3:6
B: Lukosz 2, Machálek.
3.8.V Hulíně už v pátekPo dohodě obou klubů se utkání 4. kola mezi Hulínem a Třincem překládá na pátek 31. srpna se začátkem v 17:00. Pravděpodobně se v následujících dnech změní i termín pohárového utkání původně plánovaného na středu 29. srpna.

Šimon Šumbera: Musíme to hodit za hlavu, makat dál a v sobotu vyhrát

Obrovskou šanci na vyrovnání měl v 66. minutě záložník Šimon Šumbera. Před sebou měl prázdnou bránu, ale v pádu napálil míč pouze do břevna a i to byl důvod, proč stav 1:0 zůstal na světelné tabuli až do závěrečného hvizdu.