V červenci 2010 byly zveřejněny tyto aktuality:

31.7.Dorostenecký víkendNejmladší dorostenci U16 dnes v přátelském zápase na umělé trávě na Lesní nestačili na Frýdek-Místek, a po přestřelce prohráli 3:6. Naopak jejich nejstarším kolegům se v generálce na start ligy dařilo. Po dobrém výkonu porazili muže Horní Suché 2:0 brankami Kopera a Barona.
31.7.Hráč utkání s HlučínemOpět máte možnost zvolit na Facebooku trojici nejlepších hráčů utkání. Tentokrát hodnotíte utkání Třinec - Hlučín.
29.7.Hráč utkání v HavířověNejlepším hráčem utkání v Havířově byl zvolen útočník Pavel Karlík, druhý skončil záložník Petr Joukl a bronzový stupínek patří dvojici Martin Lipčák a Tomáš Cihlář.
29.7.Článek o napadeníPortál vfotbal.cz přinesl rozhovor s jedním z aktérů sobotního napadení třineckých fanoušků v pohárovém zápase v Havířově. Článek naleznete zde
28.7.Přípravné zápasy žákůU15 - Frýdek-Místek U14 7:1 (3:0) Králíček 3, Borski 2, Cymorek, Labaj. Karviná - U15 7:2 (4:1) Brzežek 2. U14 - Karviná 5:1 (2:0) Brzežek 2, Puczok, Mieszek, Jurczyga. U14 - Vítkovice 2:7 (0:4) Cienciala, Puczok. Karviná - U13 2:1 (2:0) Kantor. U12 - Karviná 4:1 (2:0) J. Bodzenta 3, R. Kisza. U12 - Vítkovice 5:2 (2:0) J. Bodzenta 3, R. Kisza, M. Bodzenta.
25.7.Volba hráče na facebookuZvolte trojici nejlepších třineckých hráčů v utkání s Havířovem. Hlasovat můžete na sociální síti Facebook.
24.7.Třinec zdolal IndiányTřinečtí fotbalisté v prvním soutěžním zápase ročníku 10/11 zvítězili v 1.kole Ondrášovka Cupu na hřišti Havířova 2:0. Skóre zápasu otevřel v 8. minutě střelou zblízka Doležal. V 63 . minutě usměrnil míč do branky střídající Ebus Onuchukwu a třinečtí fotbalisté tak mohou slavit postup do dalšího kola.
24.7.Fanoušci byli napadeniZastávka Havířov - Suchá se stala osudnou pro třicítku třineckých fanoušků. Na ty si zde počíhala zhruba padesátka chuligánů se zbraněmi. Někteří stačili utéct, někteří schytali pár tvrdých ran.
22.7.Vedení vs. Fans 6:2Premiérový souboj mezi vedením klubu a fanklubem dopadl lépe pro funkcionáře FK Fotbal Třinec. Ti v zápase hraném na 2x30 min. porazili fanoušky 6:2 (3:0). Branky vstřelili: Koloničný 3, Krabec, Martinčík, Cieslar - Kus, Zientek.
21.7.Pavel Karlík v TřinciNovou posilou do útoku se stal vysoký útočník z Ústí nad Labem Pavel Karlík. Střelec osmi gólů přichází pod Javorový na půlroční hostování. Sedmadvacetiletý útočník může už nastoupit v sobotním pohárovém duelu v Havířově.
20.7.Dorostenci proti MŠKNaši starší dorostenci dnes v Ropici hostili MŠK Žilina. Bohužel oba selhaly. U19 podlehla svému soupeři 0:4 (0:2), jejich kolegové z U18 si připsali ještě větší nášup a prohráli 0:8 (0:4).
19.7.S Fanclubem do HavířovaTřinecký fanklub pořádá v sobotu 24. července výjezd do Havířova na utkání 1. kola Ondrášovka Cupu. Cena zájezdu je 50 Kč včetně vstupenky. Sraz na vlakovém nádraží je v 15 hodin, odjezd z Třince v 15:21, z Těšína v 15:42. Hlásit se můžete tradičně na e-mailu: 3necfotbalfans@seznam.cz nebo na tel. číslech 732273505 a 776275744.
18.7.Dorostenecký víkendNejstarší dorost U19 podlehl Jastrzembie v Ropici 1:4 (1:2), když jedinou branku vstřelil Vlachovič. Mladší kolegové U17 podlehli stejnému soupeři po bezbrankovém poločase nakonec 0:1. Nejmladší hráči U16 ve svém prvním vystoupení v dorostu vyhořeli, když podlehli Havířovu 1:4 (0:4), jedinou branku domácích vstřelil Pindor.
18.7.Eismann v PolskuZáložník Pavel Eismann našel své nové působiště u našich severních sousedů. Zde bude hrát v dresu Sandecii Nowy Sacz druhou nejvyšší polskou soutěž.
17.7.Rehák a Surynek hráči TřinceFormou přestupu přicházejí do Třince obránce Daniel Rehák a záložník Martin Surynek. Od pátku je zde na zkoušce olomoucký záložník Tomáš Kazár.
17.7.Prvoligový start SzmekaPremiéru v nejvyšší české soutěži si dnes odbyl v dresu Slovácka Radek Szmek. Extřinecký útočník, který působil v Třinci s přestávkami deset let, nastoupil proti Teplicím v 84. minutě. Slovácko dvěma góly Švancary a jedním Kuncla porazilo Teplice 3:0.
14.7.Dorostenecké výsledkyNáš nejstarší dorost dnes odehrál první přátelský zápas, na hřišti v Ropici sice třikrát proti Vítkovicím vedli, když se prosadili postupně Buzek z penalty, ve druhé půli pak dvakrát Malyjurek. Hosté však pokaždé dokázali skóre dorovnat a tak se oba celky rozešly smírně 3:3 (1:1). Jejich mladší kolegové dostali od stejného soupeře výprask 1:5 (1:3), když se o jedinou branku postaral Teofil.
10.7.Petr Kobylík v HFKExtřinecký záložník Petr Kobylík se vrací do Olomouce. Ne však do jeho bývalé Sigmy, ale do konkurenčního HFK, kde působí trenér Petr Uličný, se kterým se zná z dob společného působení na Andrově stadionu.
9.7.Omluva redakceRedakce webu se omlouvá za špatné údaje ohledně 1. kola Ondrášovka Cupu, tedy původně avizováno 25. 7. (neděle). Redakce se nechala unést pozvánkou havířovského klubu, avšak oba kluby měly jiné představy a proto zůstalo u úředně stanoveného termínu - sobota 24. července v 17 hodin. Za způsobené problémy se ještě jednou omlouváme.
3.7.S Frýdkem dopolednePříští týden, tedy v sobotu 10. července odehrají naši fotbalisté utkání s Frýdkem-Místkem místo v 17 hodin už v tradičním druholigovém čase 10:15. Místo utkání zůstává stejné - atletický stadion na Lesní.

Přípravky na turnajích

Malí třinečtí fotbalisté (ročník narození 2008 a 2009) odehráli předchozí víkend velký turnaj O pohár Moravskoslezského kraje a také další kolo Třinecko-Jablunkovsko-Těšínské zimní ligy mládeže.